Reklama

Policjanci zatrzymali prawo jazdy 22-letniemu mieszkańcowi Stalowej Woli. Mężczyzna kilka dni temu na przejściu dla pieszych nie ustąpił pierwszeństwa matce idącej z dziećmi i potrącił córkę kobiety.

Do potrącenia dziecka doszło w piątek tuż przed godz. 12:00 w Stalowej Woli na ulicy Komisji Edukacji Narodowej.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że w momencie, kiedy 23-letnia mieszkanka Stalowej Woli przechodziła przez przejście dla pieszych razem z dwójką dzieci, kierowca samochodu nie ustąpił jej pierwszeństwa i potrącił jej 5-letnią córkę.

Kierujący pojazdem nie zatrzymał się i odjechał w kierunku Tarnobrzega. Dziecko doznało lekkich obrażeń i zostało przewiezione do szpitala.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przeprowadzili oględziny, ustalili świadków potrącenia. Celem było namierzenie kierowcy. Funkcjonariusze ustalili początkowe numery samochodu i szukali go.

Kilka godzin później, przed godz. 17:00, na ul. Okulickiego w Stalowej Woli policjanci ruchu drogowego zauważyli poszukiwane auto. Zatrzymali je do kontroli. Jego kierowcą był 22-letni mieszkaniec Stalowej Woli. Mężczyzna był trzeźwy.

22-latek przyznał się do udziału w potrąceniu dziecka. Został przesłuchany, policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: