Zdjęcie: Pixabay
Reklama

88 uczestników wystąpi w najbliższy weekend (17-18 czerwca) na Międzyosiedlowym Festiwalu „Odkrywamy talenty (artystyczne i sportowe)” w Rzeszowie.

Festiwal organizują Rzeszowski Dom Kultury i Samorządowa Rada Osiedla Krakowska Południe. Celem dwudniowej imprezy jest wyłonienie talentów artystycznych i sportowych oraz umożliwienie mieszkańcom Rzeszowa zaprezentowania swoich umiejętności szerszej publiczności.

Jak wyjaśnia Daniel Czarnota z RDK, Festiwal „Odkrywamy talenty”, będzie się składał z czterech konkursów: sportowego, muzycznego, tanecznego i plastycznego, a udział w nim wezmą zarówno dzieci i młodzież, jak i osoby dorosłe.

– Sceniczne prezentacje 88 uczestników ocenią znane postacie rzeszowskiego świata muzyki, sportu i sztuk plastycznych: Zbigniew Jakubek (pianista, aranżer, kompozytor), Brygida Sakowska-Kamińska (mistrzyni akrobatyki, trener) oraz Arkadiusz Andrejkow (artysta, twórca murali) – poinformował Daniel Czarnota.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Konkursy odbędą się w sobotę (17 czerwca) od godziny 14:00 na scenie znajdującej się na osiedlu Krakowska Południe przy ul. Zbyszewskiego. Dzień później, w niedzielę (18 czerwca) o 15:00 odbędzie się prezentacja zwycięzców. Wstęp na dwudniowy festiwal jest bezpłatny.

Organizacja Festiwalu „Odkrywamy talenty” była możliwa dzięki funduszom z Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2017. Projekt zdobył 1600 głosów mieszkańców.

IWONA RADLIŃSKA

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama