Zdjęcie: Materiały Atelier Aparat Caffe

Gdybyś miał(a) powiedzieć coś o sobie swoim sąsiadom, także tym zagranicznym, to co byś powiedział(a)? Ruszyła społeczno-dokumentalna inicjatywa „Ulica”. Mieszkańcy Rzeszowa i okolic są zachęcani do udzielenia odpowiedzi na to pytanie i do włączenia się w fotoakcję „Powiedz nam coś o sobie”.

W ramach fotoakcji dokumentaliści Fundacji Aparat Caffe i Fundacji Rzeszowskiej zbierają i dokumentują przemyślenia mieszkańców. Przy wsparciu członków Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego organizują sesję fotograficzną portretującą mieszkańców Rzeszowa z ulubionymi rekwizytami.

Sesja w scenerii ul. Grunwaldzkiej odbędzie się w sobotę 12 maja w godz. 15:00-18:00. Udział w sesji jest bezpłatny. Jej efektem będzie zbiorowy portret mieszkańców Rzeszowa. Uwieńczeniem fotoakcji będzie wystawa plenerowa „Sami o sobie” prezentowana na rzeszowskich bulwarach podczas festiwalu Wschód Kultury – Europejski Stadion Kultury 2018, który odbędzie się w dniach 21-24 czerwca. 

– Celem fotoakcji i wystawy jest podjęcie refleksji na temat poczucia tożsamości regionalnej oraz zwrócenie społecznej uwagi na wzajemne relacje polsko-ukraińskie w Rzeszowie – tłumaczy Ilona Dusza Kowalska, kierownik projektów w Atelier Aparat Caffe. 

Organizatorzy fotoakcji zachęcają do udziału w tworzeniu społeczno-dokumentalnej wystawy fotograficznej. Na chętnych czekają do 12 maja w Atelier Aparat Caffe przy ul. Grunwaldzkiej 24 w Rzeszowie. Więcej informacji o projekcie znajdziecie na stronie www.aparatcaffe.pl

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama