Zdjęcie: MPGK Rzeszów

Rada Miasta w środę przywróciła stare zasady odbioru odpadów. To ma rozwiązać śmieciowy problem, z którym od kilku tygodni zmagają się mieszkańcy Rzeszowa. 

„Śmieciowy armagedon”, o którym pisaliśmy TUTAJ i TUTAJ, doprowadził w środę do tego, że Rada Miasta Rzeszowa ponownie zmieniła zasady wywozu śmieci z terenu miasta. Tym razem zamiast ograniczać kursy śmieciarek wrócono do starych zasad.

Nowy-stary regulamin odbioru odpadów zakłada, że dla domów jednorodzinnych szkło ma być wywożone raz w miesiącu (było raz na dwa miesiące), metale i tworzywa sztuczne oraz papier – co drugi tydzień (było raz w miesiącu), odpady biodegradowalne – raz w tygodniu (było raz na dwa tygodnie).

Natomiast odpady niepodlegające segregacji i zmieszane będą wywożone bez zmian, czyli raz w tygodniu.

Jeśli chodzi o bloki, to szkło ma być wywożone raz w miesiącu (było raz na dwa miesiące), metale i tworzywa sztuczne oraz papier – raz w tygodniu (było raz na dwa tygodnie), odpady bio –  dwa razy w tygodniu (było raz w tygodniu). Nie zmienią się zasady wywozu odpadów niepodlegającym segregacji oraz zmieszanych. Będą one odbierane dwa razy w tygodniu.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Okazało się, że częstotliwość wywozu śmieci, która sprawdzała się w innych miastach spowodowała, że u nas część mieszkańców miała wiele niedogodności związanych z odbiorem odpadów. Dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców postanowiliśmy wrócić do starych zasad – mówi Andrzej Gutkowski, wiceprezydent Rzeszowa.

– Bardzo się cieszymy, że ten projekt trafił na sesję. Dobrze, że miasto uczy się na błędach – powiedział Marcin Fijołek, szef klubu PiS. 

Radni jednogłośnie przyjęli uchwałę. Zmiany wejdą w życie w lipcu.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama