Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Narodowy Fundusz Zdrowia organizuje mobilne punkty szczepień. Dotrą do seniorów, którzy mają trudności z przemieszczaniem się. Trwa rekrutacja do zespołów. 

Szczepienia populacyjne na COVID-19 trwają od 25 stycznia. Aktualnie uczestniczą w nich seniorzy po 70. roku życia. Wielu z nich ma trudności z dotarciem do punktu szczepień.

Dlatego w starostwach i urzędach gmin działają specjalne infolinie, pod którymi udzielane są informacje o możliwości przetransportowania seniora do punktu szczepień. Dla osób obłożnie chorych istnieje możliwość szczepienia w domu. Wystarczy zgłosić taką potrzebę podczas telefonicznej rejestracji w punkcie. 

Dodatkowo Narodowy Fundusz Zdrowia organizuje mobilne punkty szczepień. 1 lutego ruszył nabór do zespołów wyjazdowych, które szczepić będą wyłącznie w domach i mieszkaniach pacjentów. Z myślą o seniorach, których stan zdrowia uniemożliwia przemieszczanie się. 

Do udziału w programie może się zgłosić podmiot leczniczy, który nie został umieszczony w wykazie jako populacyjny stacjonarny punkt szczepień przeciwko SARS-CoV-2.

– Taki podmiot musi posiadać ważny wpis w Rejestrze Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą, który obejmuje co najmniej jeden zakład leczniczy położony na terenie województwa podkarpackiego – przekazuje Rafał Śliż, rzecznik podkarpackiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Powinien też mieć potencjał osobowy do utworzenia mobilnych zespołów szczepiących oraz być podłączony do Systemu P1 prowadzonego przez Centrum e-Zdrowia – dodaje Śliż.

W skład jednego mobilnego zespołu szczepiącego wejdzie: lekarz/ lekarz dentysta/ felczer oraz pielęgniarka/ położna/ higienistka szkolna/ ratownik medyczny lub osoba wykonująca inny zawód medyczny, ale posiadająca wymagane uprawnienia do wykonywania szczepień.

Za udział w programie świadczeniodawcy będzie przysługiwało wynagrodzenie w wysokości 141 zł za jedno przeprowadzone w miejscu zamieszkania pacjenta szczepienie przeciwko SARS-CoV-2. 

Zgłoszenia przy pomocy formularza na stronie internetowej NFZ przyjmowane są do 3 lutego. 

Oprac. (cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama