Zdjęcie: PGE Energia Ciepła
Reklama

PGE Energia Ciepła przygotowuje się do budowy drugiej linii technologicznej spalarni w Rzeszowie. Projekt zostanie zakończony w 2023 roku. 

Instalacja Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii (ITPOE) w Rzeszowie zaczęła działać pod koniec w 2018 roku. Przy ulicy Ciepłowniczej na osiedlu Załęże za 285 mln zł wybudowały ją dwie włoskie firmy: Termomeccanica Ecologia i Astaldi.

PGE Energia Ciepła twierdzi, że od początku planowano, by spalarnia składała się z dwóch linii technologicznych o łącznej zdolności przetwarzania 180 tys. ton odpadów rocznie. Tak pod tym kątem zaprojektowano budynek główny, drogi i instalacje pomocnicze.

Aktualna wydajność pierwszej linii wynosi ok. 100 tys. ton rocznie. Wydajność drugiej linii będzie wynosić ok. 80 tys. ton rocznie. W PGE trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu, po którym zostanie wybrany wykonawca inwestycji. 

Według wstępnego harmonogramu, budowa drugiej linii technologicznej w rzeszowskiej spalarni ma się rozpocząć na początku listopada 2021 r., a zostanie ona uruchomiona w grudniu 2023 roku. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Rozbudowana spalarnia będzie nadal przetwarzać odpady komunalne oraz odzyskiwać z nich prąd i ciepło dla mieszkańców Rzeszowa, którzy są przyłączeni do miejskiego systemu ciepłowniczego.

Po zakończeniu inwestycji w 2023 r. będziemy w stanie przetwarzać w sumie do 180 tys. ton odpadów roczniemówi Paweł Majewski, dyrektor Elektrociepłowni PGE EC w Rzeszowie.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama