Zdjęcie: Tomas Modras / Rzeszów News
Reklama

35 strażaków gasiło pożar domu, do którego doszło w środę po południu w podrzeszowskim Kamieniu. Do szpitala trafiła właścicielka domu.

Strażacy o pożarze zostali poinformowani przed godz. 16:00.

– Powiadomił nas syn ponad 80-letniej kobiety, który mieszka obok niej. Wcześniej mężczyzna wyprowadził matkę z płonącego domu. W akcji gaszenia ognia brało udział 10 zastępów Państwowej i Ochotniej Straży Pożarnej, łącznie 35 strażaków. Ogień zajął kuchnię domu, poddasze i więźbę dachową – mówią nam rzeszowscy strażacy.

W chwili zdarzenia w domu była jedna osoba – właścicielka. Starsza kobieta początkowo sama próbowała gasić ogień. Nawdychała się trującego dymu. – Ekipa karetki pogotowia ratunkowego, która przyjechała na miejsce, podała kobiecie tlen. Z powodu problemów z sercem została ona profilaktycznie przewieziona do szpitala. Kobieta była w przytomnym stanie – dodają strażacy.

Przyczyną pożaru prawdopodobnie był olej, który kobieta zostawiła na kuchence. Olej zapalił się, a potem ogień przeniósł się na całą kuchnię i pozostałą część domu. Akcja gaszenia pożaru trwała do godz. 17:30.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: