Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News
Reklama

Dramatyczne skutki pożaru domu w miejscowości Śliwnica w powiecie przemyskim. Lekarzom nie udało się uratować życia 2-letniego chłopca.

Do pożaru doszło w sobotę wieczorem. Strażacy o zdarzeniu zostali powiadomieni ok. godz. 18:40. Pierwszy na miejscu był strażak, który mieszkał w sąsiedztwie domu, w którym pojawił się ogień.

– Natychmiast wszedł do budynku i wyniósł nieprzytomnego 2-letniego chłopca. Do momentu przyjazdu pogotowia prowadził chłopca resuscytację – relacjonuje Marcin Betleja, rzecznik podkarpackiej straży pożarnej. 

Strażacy, którzy przyjechali na miejsce, z domu wynieśli nieprzytomną 35-letnią kobietę, matkę chłopca. Oboje w stanie nieprzytomnym trafili do szpitala. Niestety, życia 2-latka nie udało się uratować. Stan kobiety lekarze określają jako ciężki. Do szpitala przewieziono również z raną nogi strażaka, który ratował matkę i jej dziecko.

– Pożar ugaszono szybko. Pożar był nieduży w jednym z pokoi na pierwszym piętrze domu – twierdzi Betleja. W akcji ratowniczo-gaśniczej brało udział sześć zastępów straży pożarnej i 25 strażaków. Przyczyny pożaru wyjaśnia policja. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama