Zdjęcie: Podkarpacie112.pl
Reklama

Strażacy gaszą pożar hali magazynowej w podrzeszowskiej Wólce Niedźwiedzkiej. Jedna osoba jest poszkodowana.

O pożarze hali poinformował nas pan Paweł, Czytelnik Rzeszów News. Na miejscu pracują strażacy z Rzeszowa, okoliczne jednostki OSP oraz strażacy z Nowej Sarzyny. “Droga relacji Sokołów Młp. – Leżajsk nieprzejezdna, jedna osoba poparzona” – napisał pan Paweł.

Rzeszowscy strażacy potwierdzą. – W Wólce Niedźwiedzkiej pali się duża hala o wymiarach 40 x 15 m. Informacje otrzymaliśmy ok. godz. 11:20 – słyszymy od strażaków. Marcin Betleja, rzecznik podkarpackiej straży pożarnej, dodaje, że płoną obiekty zakładu utylizującego samochody, tzw. szrot. 

W akcji gaszenia pożaru bierze udział kilkanaście zastępów straży pożarnej i cały czas dojeżdżają kolejne. Na miejscu jest kilkudziesięciu strażaków. Nad halą unoszą się czarne kłęby dymu. 

– Pożar jest zlokalizowany, jest już przygaszony, ale każde odsunięcie samochodów znajdujących się w magazynie powoduje, że ogień się rozpala. Akcja gaszenia pożaru szybko się nie zakończy – mówi nam Krzysztof Filip, zastępca komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie.

Strażacy i policjanci potwierdzają także, że w pożarze jedna osoba została poszkodowana.  – To pracownik płonącego zakładu. Jest zaopatrywany w szpitalu. Wstępnie wiemy, że obrażenia, jakich doznał, nie zagrażają jego życiu – mówi Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji.

W związku z akcją gaśniczą całkowicie zamknięta dla ruchu była droga wojewódzka nr 875 relacji Sokołów Młp. – Leżajsk. Policjanci wyznaczali objazdy. Utrudnienia zakończyły się przed godz. 18:30. 

 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.