Zdjęcie: Szymon / Czytelnik Rzeszów News

Strażacy opanowali ogień, który strawił budynek gospodarczy w podrzeszowskiej Tajęcinie (gmina Trzebownisko). Udało im się uratować dom.

Strażacy o pożarze zostali poinformowani we wtorek o godz. 10:40. Ze zgłoszenia wynikało, że w Tajęcinie palą się dwa budynki drewniane – gospodarczy i dom. W pierwszej fazie w akcji gaśniczej brało udział 13 jednostek straży pożarnej. 

Mieszkańcom domu udało się uciec przed pożarem, ale jak się później jednak okazało, dwie osoby zostały poszkodowane – jedna została poparzona i przewieziono ją na obserwację do szpitala, druga nie wymagała hospitalizacji. 

Z każdą kolejną godziną liczba jednostek straży, które gasiły pożar, wzrastała – w kulminacyjnym momencie było ich 25. Po godz. 14:30 bryg. Marcin Betleja, rzecznik podkarpackiej straży pożarnej, przekazał, że budynek gospodarczy spłonął doszczętnie. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Udało się natomiast uratować dom, którego poddasze płonęło. Uratowaliśmy także przed spaleniem inny pobliski dom drewniany – poinformował nas bryg. Betleja. – Pożar jest już opanowany. Trwa dogaszanie – dodał. 

Przyczyny pożaru na razie nie są znane. Ustala je policja. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama