Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

5 jednostek straży pożarnej walczyło z pożarem mieszkania przy ulicy Żmigrodzkiej w Rzeszowie. Ogień opanowano po 1,5-godzinnej akcji. 

Do pożaru na tzw. osiedlu Projektant doszło w czwartek po południu. Strażacy o zdarzeniu zostali poinformowani kilka minut przed godz. 17:00. Pożar wybuchł na czwartym piętrze na poddaszu dwupoziomowego mieszkania w bloku nr 16 przy ulicy Żmigrodzkiej.  

– Domownicy zdążyli opuścić mieszkanie. W środku prawdopodobnie pozostał pies i kot – mówi st. kpt. Kinga Styrczula, rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. – Ewakuowano 12 mieszkańców z pozostałych mieszkań w klatce – dodaje.

Na miejsce przyjechało 5 jednostek straży pożarnej: trzy z PSP i dwie z OSP, a także dwa samochody z drabinami i samochód do ładowania butli z tlenem. Pojawiło się pogotowie energetyczne i policjanci. – Nie ma osób poszkodowanych – słyszymy od strażaków.

Przyczyny pożaru ustalają policjanci. – Zabezpieczamy miejsce zdarzenia – dodaje podkom. Dominika Kopeć z podkarpackiej policji. Strażacy opanowali pożar po 1,5-godzinnej akcji. – Trwa rozbiórka poddasza – przekazała nam godz. 18:30 Kinga Styrczula. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama