Pożar opla w garażu na osiedlu Słocina. Wieczorna akcja strażaków [FOTO]

Reklama

17 strażaków uczestniczyło w akcji gaszenia pożaru opla, do którego doszło w środę wieczorem na ulicy Św. Faustyny na rzeszowskiego osiedlu Słocina. 

 

O pożarze poinformowali nas Czytelnicy Rzeszów News. Do zdarzenia doszło ok. godz. 20:30. Po tym, jak strażacy dojechali na miejsce, okazało się, że w garażu na prywatnej posesji pali się osobowy opel insignia.

W akcji uczestniczyły cztery zastępy straży pożarnej i 17 strażaków. Akcja gaszenia pożaru trwała blisko 1,5 godziny. – Nikomu nic się nie stało. Opel doszczętnie spłonął. Przyczyny pożaru na razie nie są znane – mówią nam rzeszowscy strażacy.

Ogień początkowo na własną rękę próbował ugasić właściciel samochodu. Bezskutecznie. Oprócz samochodu, którego wartość strat oszacowano na ok. 35 tys. zł, w garażu spłonęły narzędzia, kosiarki i rowery. Zadymione zostały także pomieszczenia domu. 

– Łącznie pożar spowodował straty w wysokości ok. 70 tys. zł – dodaje mł. bryg. Marcin Leniart, dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama