Leżajscy policjanci wyjaśniają okoliczności pożaru, jaki wybuchł w pomieszczeniu kotłowni Zespołu Szkół w Dębnie. Ewakuowano 185 osób, nikomu nic się nie stało.

O pożarze w szkole dyżurny leżajskiej komendy został powiadomiony wczoraj (3 marca) około godziny 11:00. Policjanci ustalili, że do pożaru doszło w kotłowni szkoły. Strażacy oraz policjanci pomogli w ewakuacji dzieci i nauczycieli przebywających w tym czasie w budynku. Ze szkoły ewakuowano 185 osób.

Po zakończeniu akcji gaśniczej funkcjonariusze wykonali czynności procesowe, w których uczestniczył również biegły z zakresu pożarnictwa. Jak ustalili, w szkole spłonęła instalacja grzewcza wraz z armaturą oraz instalacja elektryczna znajdująca się w kotłowni szkoły.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Uczniowie wraz z nauczycielami w porę opuścili miejsce zagrożenia i powiadomili służby ratownicze. Dyrektor szkoły wycenił straty powstałe w wyniku pożaru na ok. 40 tys. zł.

Zabezpieczone przez funkcjonariuszy ślady kryminalistyczne zostaną poddane ekspertyzie, która pozwoli wyjaśnić przyczyny i okoliczności zdarzenia.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama