Prawie dwie godziny trwało gaszenie pożaru w kamienicy przy ul. 8 Marca w Rzeszowie. W kominie zapaliła się tam sadza. Nikomu nic się nie stało.

Do zdarzenia doszło dzisiaj po godz. 15:00 w kamienicy na skrzyżowaniu ul. Targowej i 8 Marca. Informacje i film z akcji strażaków przesłał nam Mateusz Drożdż, Czytelnik Rzeszów News. Jak udało nam się dowiedzieć w straży pożarnej, w kamienicy wybuchł pożar.

– W kominie zapaliła się sadza. Było dużo dymu, iskry, ale sytuacja jest opanowana. W akcji brały udział 3 zastępy straży, 10 strażaków. Nie ma osób poszkodowanych. Zadymienie wszyscy widzieli, więc można było szybko przystąpić do działania – mówi Grzegorz Wójcicki, oficer prasowy straży pożarnej w Rzeszowie.

Akcja gaszenia pożaru trwała do godz. 16:45. – Mieliśmy kłopoty ze zlokalizowaniem źródła ognia. Komin w kamienicy nie był czyszczony, był cały zapchany, a to doprowadziło do niedrożności komina i w konsekwencji do pożaru. Nie było konieczności ewakuacji mieszkańców kamienicy – dodają strażacy.

(sl)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama