12 zastępów straży pożarnej i 30 strażaków brało udział w gaszeniu pożaru na terenie hurtowni motoryzacyjnej przy ul. Kwiatkowskiego w Rzeszowie.

[Not a valid template]

 

Do pożaru doszło na placu warsztatu samochodowego hurtowni. Informacje przekazała nam pani Aneta, Czytelniczka Rzeszów News. Straż pożarna o zdarzeniu została poinformowana po godz. 14:00.

– Płoną zgromadzone na placu materiały: drewniane palety, beczki po olejach i smarach, opony oraz plastikowe pojemniki. Ogień zagrażał dwóm budynkom magazynowo-biurowym. Udało się je uratować. Gaszenie pożaru utrudnia gęsty dym. W tej chwili ogień jest już częściowo opanowany. Nikt nie został ranny. Budynki warsztatowe zostały obronione – mówił chwilę po wybuchu pożaru Marcin Betleja, rzecznik prasowy podkarpackiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie.

Na miejsce zdarzenia pojechało 12 zastępów straży pożarnej. Ogień gasiło 30 strażaków. Przyczyny pożaru na razie nie są znane. Właściciele hurtowni ustalają straty. Okazało się, że w pożarze ucierpiała jedna osoba.

– Poparzony to sąsiad z domku jednorodzinnego obok. Próbował gasić pożar i doznał lekkiego poparzenia czoła. Sam się opatrzył – mówi Grzegorz Wójcicki, rzecznik prasowy Straży Pożarnej w Rzeszowie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

W wyniku akcji ratowniczej, na ulicy Kwiatkowskiego są utrudnienia w ruchu. Policjanci wyznaczyli objazdy. Zamknięty jest fragment ul. Kwiatkowskiego na odcinku pomiędzy ul. Strażacką a Jana Pawła II.

– Policjanci kierują na objazdy: jadących od centrum miasta z ulicy Kwiatkowskiego w ulicę Strażacka, jadący od strony Budziwoja kierowani są w ulicę Jana Pawła II – informuje Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

https://www.youtube.com/watch?v=jAR5bUYuSqg

https://www.youtube.com/watch?v=-GsySo7zhiI

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama