Zdjęcie: Czytelnik

3,5 godziny trwała akcja gaszenia pożaru, który w środę przed godz. 17:00 wybuchł w saunie Grand Hotelu w Rzeszowie. Nikomu nic się nie stało. 

– Szybko udało nam się opanować sytuację. Ogień został ugaszony – mówił nam tuż po godz. 18:00 bryg. mgr inż. Grzegorz Wójcicki, rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. 

Pracującym na miejscu strażakom nie udało się jeszcze ustalić, co było przyczyną pożaru. – Wybuchł on w saunie na poziomie -1 – przekazywał Wójcicki. W saunie nikogo w tym w czasie nie było, z powodu obostrzeń covidowych jest ona wyłączona z użytkowania. 

Na miejsce zdarzenia przyjechało ostatecznie 9 zastępów straży pożarnej, w tym 3 z OSP. W chwili wybuchu pożaru w hotelu było 14 osób, w tym 6 pracowników Grandu, pozostali to goście. Wszyscy zostali wyprowadzeni na zewnątrz. Nikomu nic się nie stało. 

Pożar w saunie spowodował, że w zasadzie cały hotel został zadymiony.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Pokoje oddymiliśmy wentylatorem, sprawdziliśmy też ściany kamerą termowizyjną. Odcięty został prąd oraz woda. Hotel do czasu sprawdzenia instalacji przed odpowiednie służby został wyłączony z użytkowania – przekazał nam po 21:00 Grzegorz Wójcicki. 

Akcja strażaków trwała do 20:30.

(cm, ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama