Zdjęcie: Elektrosmieci.pl
Reklama

W trzech punktach na terenie Rzeszowa dzisiaj (5 listopada) można oddawać elektrośmieci. Przyjmowane są one bezpłatnie.

Zbiórka elektrośmieci odbędzie się w godzinach 9:00-14:00. Będzie prowadzona przy al. Wincentego Witosa 21 (parking sklepu od strony ul. Wiktora), hipermarkecie E. Leclerc (al. Rejtana 69m, parking sklepu) oraz Galerii Nowy Świat (ul. Krakowska 20, parking przed sklepem „Stokrotka” – od strony ul. Ofiar Katynia).

Można oddawać pralki, lodówki, zmywarki, suszarki do ubrań, zamrażarki czy telewizory o przekątnej ekranu przekraczającej 24 cale. Do wielkogabarytowych śmieci można dodać również te mniejszych rozmiarów, jak np. zużyte świetlówki, elektroniczny zegarek i budzik czy telefon komórkowy.

Zbiórka odbędzie się w ramach programu „Moje miasto bez elektrośmieci”. Dzięki temu mamy pewność, że urządzenia elektryczne i elektroniczne trafią do zakładów przetwarzania, gdzie zostaną unieszkodliwione.

Elektrośmieci nie wolno wyrzucać do śmietnika. Grozi za to kara grzywny do 5 tys. zł. Zbiórka elektrośmieci w Rzeszowie odbywa się w każdą pierwszą sobotę miesiąca.

Dodatkowo, istnieje możliwość zamówienia darmowego odbioru wielkogabarytowego, zużytego sprzętu, jak np. pralka czy lodówka. Wystarczy zadzwonić pod nr tel. 22 22 333 00 i umówić się w dogodnym terminie.

Zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-17:00 oraz w soboty od 9:00 do 13:00.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: