Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Łódzki zespół electro pop KAMP! kończy swoją działalność. 25 marca rusza w pożegnalną trasę. Zagra w dziewięciu polskich miastach. Także w Rzeszowie! 

KAMP! kilka razy grał w Rzeszowie – ostatni raz w 2022 na RE: Rzeszów Festivalu, w 2019 roku pojawił się w klubie Vinyl, a rok wcześniej na Festiwalu Przestrzeni Miejskiej. Łódzkie trio – Radosław Krzyżanowski, Michał Słodowy i Tomasz Szpaderski – po 16 latach schodzi ze sceny, o czym w piątek poinformował zespół. 

„Dziękujemy, że byliście z nami przez te wszystkie lata i zapraszamy do wspólnego celebrowania, a będzie to nasze najbardziej imprezowe wcielenie ever!” – napisali członkowie zespołu, zapowiadając pożegnalną trasę 360º ENDLESS PARTY, po której KAMP! przestaje istnieć. 

Podrasowane hity 

Pożegnana trasa KAMP! obejmuje dziewięć polskich miast. Rozpocznie się już w sobotę, 25 marca, w Katowicach. Potem zespół zawita do Białegostoku, Gdańska, Poznania, Krakowa, Łodzi, Bydgoszczy, Wrocławia i na koniec do Rzeszowa – 24 czerwca. W naszym mieście KAMP! wystąpi drugiego dnia Europejskiego Stadionu Kultury. 

W Rzeszowie KAMP! zagra na scenie Electro East, która podobnie jak rok temu, będzie w fosie Zamku Lubomirskich. Wstęp na koncert jest bezpłatny. 

KAMP! zapowiada, że na pożegnalnej trasie zagra numery ze wszystkich etapów swojej działalności. – Małe i duże hity w podrasowanych wersjach, a całość będzie trwała minimum 2 godziny. Jesteśmy w szczytowej formie koncertowej. Będzie bardzo tanecznie, bardzo emocjonalnie i wszędzie gdzie to możliwe w formacie 360º – deklaruje KAMP!

Specjalnie na trasę 360º ENDLESS PARTY zespół stworzył scenę i oświetlenie, które stawiają na środku klubu, by być jak najbliżej publiczności. Nie wszędzie będzie to jednak możliwe. Tam „kampowcy” zagrają klasycznie, na scenie klubu. 

KAMP! i jego historia 

KAMP! powstał w 2007 roku w Łodzi. W październiku 2008 roku trio wydało remiks utworu Cool Kids Of Death „Mężczyźni bez amunicji”, który znalazł się na limitowanym winylu „YTRAPRETFA”. Pierwszy mini album grupy „Thales One” pojawił się w lutym 2009 roku i był dostępny za darmo w internecie.

Materiał inaugurował założone przez KAMP! wydawnictwo Brennnessel, skupiające się na nowoczesnej muzyce elektronicznej. Pierwsze zagraniczne wydawnictwo pojawiło się w 2011 r. w portugalskim Discotexas. Singiel CAIRO stał się komercyjnym przełomem, który doprowadził do debiutanckiego albumu KAMP!, wydanego przez Brennnessel w 2012 roku.

Dream-popowe melodie doskonale zgrane na płycie z house’owymi utworami zagwarantowały sprzedaż przekraczającą 10 tys. sztuk oraz wielkie zainteresowanie ze strony klubów i międzynarodowych festiwali. KAMP! grali m.in. na amerykańskim SXSW, The Great Escape w Brighton, na Liverpool Sound City i serbskim Exit Festival.

W lecie 2014 KAMP! wypuścił EP w nowojorskim wydawnictwie Cascine, stając się jednym z niewielu polskich zespołów z tak umocnioną pozycją w zachodnim przemyśle muzycznym. Ten krok otworzył im możliwości stałego promowania swojego materiału za granicą.

Rok 2015 przyniósł drugi album zespołu, taneczno-kontemplacyjną „Ornetę”, po którym muzycy zagrali m.in. specjalną sesję dla Boiler Room. Kolejnym krokiem była sesja nagraniowa w Red Bull Studio w Brazylii, gdzie pod okiem Bartosza Dziedzica powstały dwa utwory wydane jako single w 2017 – „Deny” i „Turn My Back On You”.

Trzeci album „Dare” ukazał się 17 września 2018 r. nakładem wydawnictwa Agora, a w 2019 roku koncertowy album „Kamp! Live”, na którym znalazły się utwory zarejestrowane na żywo podczas Fest Festivalu. Ostatnie lata działalności to powrót zespołu do swoich mocniejszych elektronicznych korzeni. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama