Reklama

Zgodnie z zapowiedziami, Urząd Miasta w Rzeszowie złożył do prokuratury doniesienie przeciwko wykonawcy hali sportowej przy ul. Hetmańskiej. Ratusz złożył też do sądu pozew.

– Doniesienie do prokuratury dotyczy podejrzenia popełnienia przestępstwa przez wykonawcę hali. Naszym zdaniem wykonawca bezprawnie zatrzymuje miejską nieruchomość. Pozew do sądu z kolei dotyczy wydania przez firmę naszej nieruchomości, która jest bezpodstawnie przetrzymywana – mówi Katarzyna Pawlak z biura prasowego Urzędu Miasta w Rzeszowie.

Chodzi o konsorcjum firm PDEM, P&M i Jamako, które w ubiegłym roku przejęło budowę hali od poprzednich wykonawców obiektu – konsorcjum „Lider” z Niebylca. Jednym i drugim wykonawcom ratusz wypowiedział kontrakt z powodu ogromnych opóźnień w budowie hali, która miała być gotowa w grudniu 2014 r. Końca inwestycji wciąż nie widać.

Ale ratusz ma problem, bo nie może odzyskać placu budowy. Dotychczasowy wykonawca nie chce go oddać. Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Ratusz nie chce z firmami się rozliczyć w stawkach zaproponowanych przez wykonawcę. Urzędnicy twierdzą, że zostały one zawyżone. Materiały budowlane były kupowane w innych cenach, a już inne – wyższe – są w rozliczeniu.

Miasto płacić nie chce, a wykonawca nie chce oddać placu budowy, co urzędnikom wiąże ręce i nie mogą rozpisać kolejnego przetargu na dokończenie budowy hali przy Zespole Szkól Ogólnokształcących nr 2 przy ul. Hetmańskiej. Urzędnicy uznali, że jedyną w tej chwili drogą odzyskania nieruchomości jest skierowanie sprawy do sądu i prokuratury.

Ta procedura wcale jednak nie przyspieszy zakończenia sporu. Prokuratura będzie miała 30 dni na podjęcie decyzji, czy w ogóle dostrzega jakiekolwiek przestępstwo, by mówić o wszczęciu śledztwa. Postępowanie sądowe potrwa zapewne jeszcze dłużej.

Na razie nikt nie potrafi powiedzieć, czy hala, której brakuje już „tylko” wyposażenia, zostanie otwarta od września. Miasto nałożyło na wykonawcę kary finansowe, które przekraczają ponad 1,2 mln zł. Budowa hali kosztowała ok. 7,5 mln zł. Ma ona 2 tys. m kw. powierzchni. Na zewnątrz obiektu są dwa wielofunkcyjne boiska oraz 100-metrową bieżnię lekkoatletyczną.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Przeczytaj koniecznie! W Rzeszowie nowy punkt przedszkolny „Bystrzaki” – rekrutacja trwa

DSCF7036

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: