Zdjęcie: kadr z filmu dokumentalnego pt. „Łukasiewicz – pionier społecznego zaangażowania biznesu” / podkarpackie.pl

Historyczno-literacką grę miejską „Łukasiewicz” przygotowała Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie. Zabawa 30 września.

– Uczestnicy gry miejskiej będą mieli okazję zapoznać się z biografią polskiego wynalazcy i jego osiągnięciami naukowymi oraz zawodowymi. Postaraliśmy się jednak, aby solidna porcja wiedzy przekazana została w lekkiej formie, przy okazji dobrej zabawy – przekazują organizatorzy.

Poszczególne zadania zostaną zlokalizowane w 11 punktach, w okolicach Rynku. Nie trzeba znać życiorysu Łukasiewicza. W zadaniach trzeba będzie się wykazać wiedzą ogólną, czytaniem ze zrozumieniem i spostrzegawczością. 

Żeby wziąć udział w zabawie należy zarejestrować drużynę. Karty zgłoszenia są na stronie: www.wimbp.rzeszow.pl. Wypełnioną kartę trzeba dostarczyć do biblioteki przy ul. Słowackiego 11 w Rzeszowie lub wysłać na adres: gra@wimbp.rzeszow.pl, do 26 września.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń. Pięć pierwszych zwycięskich zespołów dostanie nagrody – karty podarunkowe do sklepu Empik. Gra miejska odbędzie się 30 września, początek o godz. 10:00 na Skwerze Kultury przy ratuszu.

Ignacy Łukasiewicz to pionier przemysłu naftowego i wynalazca lampy naftowej. Kilka lat młodości spędził w Rzeszowie. Tu chodził do gimnazjum (dziś I Liceum Ogólnokształcące), pracował w aptece, wreszcie za działalność niepodległościową trafił do więzienia. 

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama