Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Wiele osób, którym zdarzyło się w przeszłości zalegać z jakimiś opłatami czy ratami, nie może liczyć na kredyt z banku. Kiedyś w takiej sytuacji praktycznie nie istniała korzystna alternatywa w postaci pożyczki pozabankowej. Dzisiaj sytuacja wygląda zupełnie inaczej.

Wraz z rozwojem rynku pożyczkowego w Polsce pojawiły się nowe rodzaje pożyczek, takie jak chwilówki, czyli krótkoterminowe pożyczki na niezbyt wysokie kwoty, które zrewolucjonizowały sposób pożyczania pieniędzy.

Okazała się, że sama procedura uzyskania środków finansowych, wcale nie musi być skomplikowana. I nie potrzeba do tego tony dokumentów i zaświadczeń, a tym bardziej fatygi do oddziału banku czy firmy pożyczkowej. Wszystko można załatwić całkowicie online za pośrednictwem komputera, tableta czy smartfona. A na dodatek zła historia kredytowa wcale nie musi dyskwalifikować osób potrzebujących błyskawicznych środków finansowych.

BIK – banki tego nie znoszą!

Osoby posiadające wpis do BIK mają zamkniętą drogę do uzyskania kredytu bankowego. Niestety, surowe prawo bankowe kładzie olbrzymi nacisk na historię kredytową swoich klientów. Wynika to z prostego faktu. Banki nie dysponują własnym kapitałem, a jedynie depozytami swoich klientów. W ten sposób ryzyko każdej bankowej transakcji musi być jak najbardziej zminimalizowane.

Firmy pożyczkowe natomiast dysponują własnymi środkami, dlatego same decydują o tym, jakie ryzyko są w stanie ponieść. A opracowane przez nie nowoczesne procedury weryfikacji wnioskodawców udowadniają, że osoby, które w przeszłości zalegały w jakichś płatnościach, wcale nie muszą okazać się nieuczciwymi kontrahentami.

Dodatkowo firmy pozabankowe udzielają najczęściej pożyczek na niewielkie sumy – do kilku tysięcy złotych, z dość krótkim terminem zwrotu. A w razie problemów ze spłatą, znajdują z klientem najbardziej optymalne rozwiązanie, umożliwiające bezpieczne wyjście z trudnej sytuacji, którym może być np. refinansowanie pożyczki czy wydłużenie terminu spłaty.

Dzięki temu nawet z pozoru ciężka sytuacja ma szansę na szczęśliwy finał. A wszystko dlatego, że firmy pożyczkowe nie są ograniczane prawem bankowym i mogą traktować swoją działalność jako zwykłe transakcje finansowe.

Pożyczki bez BIK

W praktyce wygląda to zazwyczaj tak, że niektóre firmy pożyczkowe, takie jak Feniko, Super Rata czy Freezl nie sprawdzają swoich wnioskodawców w rejestrach BIK-u. Weryfikacja klienta odbywa się na podstawie jego aktualnej sytuacji finansowej, a nie potknięć ekonomicznych z przeszłości. Co istotne, pozabankowe pożyczki bez BIK charakteryzują się szybką decyzją o przyznaniu środków finansowych, a wszystko to odbywa się bez zbędnych zaświadczeń i formalności.

Na dodatek są firmy, które oferują niezwykle atrakcyjne kwoty wsparcia finansowego oraz wygodne okresy spłaty. W tym przypadku jedną z najkorzystniejszych na rynku jest pożyczka Freezł, która może wynieść aż 5 000 zł z terminem spłaty do 65 dni. Przy czym jest to pożyczka bez BIK.

Podsumowując, niezbyt chlubna przeszłość kredytowa nie jest dzisiaj czynnikiem odbierającym nam szansę skorzystania z dodatkowego wsparcia finansowego. Niektóre firmy pożyczkowe, te udzielające pożyczek bez BIK, stanowią tak naprawdę świetną alternatywę dla osób, którym bank odmówił kredytu. Dzięki temu, w kryzysowej sytuacji, praktycznie każdy może liczyć na zastrzyk gotówki, bez względu na to, jak mu się wcześniej układało pod względem finansowym.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama