Reklama

Jeśli nie przeraża was praca w przetwórni ryb, do tego na drugiej półkuli, to zapewne pojawicie się 11 marca w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Odbędą się tam Targi Pracy. Pracodawcy przyjadą aż z Alaski.

Targi po kilkuletniej przerwie ponownie organizuje Grupa „Why Not Travel”. Dzięki poprzednim edycjom do pracy w USA wyjeżdżało nawet po kilkaset osób.

– W tym roku zaprosiliśmy kilku pracodawców z Alaski. Są to przetwórnie ryb – mówi Diana Załoga, dyrektor Grupy Why Not Travel. – Dlaczego tak? Bo w poprzednich edycjach akurat ta praca cieszyła się sporym powodzeniem.

Amerykańscy pracodawcy przyjeżdżają przede wszystkim, aby przedstawić swoje oferty pracy. Pokażą zdjęcia i filmy prezentujące ich firmy. Podzielą się też swoimi doświadczeniami z wcześniejszej współpracy z polskimi pracownikami.

– Na miejscu będzie też oczywiście możliwość osobistego porozmawiania z pracodawcami, dopytania o szczegóły, uzyskania odpowiedzi na pytania, na które my w biurze nie znamy odpowiedzi – dodaje Diana Załoga.

Już w trakcie targów będzie więc można podjąć decyzję i ewentualnie „zaklepać” sobie miejsce pracy.

Co jeszcze powinni wiedzieć ci, którzy będą się przymierzać do wyjazdu na Alaskę? Przede wszystkim to, że jest to praca wakacyjna – od czerwca do sierpnia. Nie oznacza to jednak, że z oferty mogą skorzystać tylko studenci. Mogą również osoby szukające po prostu jakiegoś zajęcia, lub możliwości dorobienia.

Skoro mowa o zarobkach…

– Stawki to 10 dolarów za godzinę, za godziny nadliczbowe 15 – wyjaśnia Załoga. –  W poprzednich latach, niektórzy zarabiali nawet 1 tys. dolarów tygodniowo. Do tego uczestnicy wyjazdu nie płacą za zakwaterowanie i wyżywienie. Te będą mieli zapewnione.

Znajomość angielskiego nie jest podobno specjalnie wymagana, ale oczywiście się przyda. Jeszcze w Polsce, żeby jakoś przebrnąć przez rozmowę z konsulem (choć ten, jak zapewnia Diana Załoga, traktuje wyjeżdżających za pośrednictwem Why Not Travel, ulgowo), z kolei już na Alasce, aby nie czuć się zupełnie zagubionym.

– Zresztą, wyjeżdżają całe grupy – dodaje dyrektor Załoga. – Ci, którzy słabo znają angielski, trzymają się blisko z tymi, którzy się nim posługują.

Targi Pracy zaczną się na WSIZ przy ul. Sucharskiego o godz. 10:00 w sali RA101 . Jeśli ktoś nie zdąży, będzie jeszcze możliwość spotkać się z pracodawcami z Alaski, po południu na Uniwersytecie Rzeszowskim.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: