Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie rekrutuje ludzi do pracy w Niemczech. Praca na wiosnę, a jak znasz język niemiecki, to wyjechać można wcześniej. 

Do WUP w Rzeszowie dotarła prośba o pomoc w przeprowadzeniu naboru od niemieckich służb zatrudnienia. Niemieccy pracodawcy szukają kierowców ciężarówek C+E i autobusów, elektryków, specjalistów branży cateringowej/gastronomicznej oraz rzeźników.

W zależności od stanowiska i doświadczenia zarobki wahają się w granicach 2100–2500 euro brutto miesięcznie.

Oprócz kwalifikacji zawodowych i uprawnień od kandydatów wymagana jest znajomość niemieckiego. Ci, którzy się zakwalifikują, mogą skorzystać ze szkolenia językowego. Można je rozpocząć w Polsce i przeprowadzić on-line.

W przypadku pozytywnej oceny można ubiegać się o dofinansowanie do przeprowadzki. Pokrywane są one przez stronę niemiecką. Pracę można rozpocząć na wiosnę lub najpóźniej w czerwcu br. Możliwy jest wcześniejszy wyjazd, jeśli kandydat zna język niemiecki.

– Rekrutacja, relokacja i praca odbywać się będą zgodnie z zasadami i regulacjami COVID19. Pracownicy otrzymają odszkodowanie za utratę wynagrodzenia podczas ewentualnej kwarantanny w Niemczech – podkreśla Krzysztof Powrózek z WUP Rzeszów. 

Osoby zainteresowane pracą mogą przesyłać swoje CV w języku angielskim lub niemieckim na e-maila doradcy EURES, Wojciecha Wosia: wwos@wup-rzeszow.pl (temat wiadomości: „Niemcy – Stanowisko”). Można też dzwonić na numer: 17 743 28 01.

Więcej informacji na temat ofert pracy dostępnych w sieci EURES znajdziecie na stronach: www.eures.praca.gov.pl, www.eures.europa.eu oraz pod numerem telefonu: 17 743 28 01.

(rama)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: