Zdjęcie: Pixabay

Do 5 lutego br. trwa rekrutacja do bezpłatnego programu mentoringowego dla osób, które w Polsce pracują na rzecz migrantów i uchodźców. 

Konsorcjum organizacji społecznych działających na rzecz uchodźców i migrantów w Polsce zaprasza do udziału w 9-miesięcznym programie mentoringowym. „One for all, All for one” („Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”) to bezpłatny program dla osób, które w mniejszych miastach i miasteczkach w Polsce wspierają mieszkających tam imigrantów.

Przez 9 miesięcy specjaliści na co dzień pracujący z migrantami pomogą ci udoskonalić twoje kompetencje, poszerzyć wiedzę i zbudować bazę kontaktów. Program jest bezpłatny, a w ramach oferowanego wsparcia jest m.in. stworzenie indywidualnego programu dokształcenia/wsparcia, mentoring 1:1 w cyklu 8-miesięcznym (spotkania, telefon, skype).

Ponadto, program przewiduje wizyty robocze przez ekspertów i ekspertki z konsorcjum,  konsultacje z zakresu legalizacji pobytu, prawa pracy, procedury urzędu miasta, urzędu stanu cywilnego, mieszkania, zdrowia, edukacji, pomocy socjalnej. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Uczestnicy otrzymają także wsparcie z zakresu zdobywania funduszy, pracy z osobami z innych kultur, prowadzenia organizacji społecznej, budowanie partnerstw lokalnych, współpracy z samorządem. Będą również webinaria prawnicze. Rekrutacja chętnych osób trwa do 5 lutego br. Zgłoszenia za pośrednictwem strony hf.org.pl – TUTAJ

W skład konsorcjum organizacji społecznych działających na rzecz uchodźców i migrantów, wchodzą: Fundacja Polska Gościnność (grupa Chlebem i Solą), Fundacja Nasz Wybór, Stowarzyszenie Homo Faber, Stowarzyszenie Interwencji Prawnej, Stowarzyszenie Nomada, Fundacja Centrum Badań Migracyjnych / Migrant Info Point, Polskie Forum Migracyjne, Uchodźcy Info, Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Amnesty International Polska.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama