Zdjęcie: materiały prasowe
Reklama

Rzeszowska firma Mobitouch w sierpniu startuje z całorocznym programem praktyk mLAB. Są one głównie dla uczniów szkół średnich oraz studentów. Liczba miejsc jest ograniczona.

Praktykanci do wyboru mają jedną z trzech ścieżek rozwoju: mobile development (Flutter), front-end development (React.js) oraz back-end development (.NET). Niemniej jednak, w praktykach mogą również uczestniczyć wszystkie osoby, które chcą odbyć praktykę m.in. w roli designera, testera oprogramowania, kierownika projektów, czy też marketera.

Podczas praktyk uczestnicy zajmą się tworzeniem aplikacji mobilnej, która wspomoże działanie schronisk dla zwierząt. Do wzięcia udziału w programie wymagane jest wykazanie się podstawowymi umiejętnościami w wybranej specjalizacji. Praktykanci będą pod opieką doświadczonych mentorów z wieloletnią praktyką w tworzeniu oprogramowania.

– Forma praktyk, którą przyjęliśmy, wynika głównie z rozmów przeprowadzonych z samymi praktykantami. Stworzyliśmy program dostosowany do ich potrzeb, który umożliwi naukę pod okiem doświadczonych ekspertów – mówi Robert Chudy, koordynator praktyk mLAB. – Praktykanci zajmą się tworzeniem realnych i ważnych społecznie rozwiązań cyfrowych.

Na zakończenie praktyk osoby w nich uczestniczące otrzymają certyfikaty, a najlepsi ofertę pracy. Oprócz edukowania młodych specjalistów IT, Mobitouch wspiera również schroniska dla zwierząt. Na praktykach stworzona zostanie bowiem aplikacja mobilna ułatwiająca proces adopcji oraz wolontariatu.

– Praktyki nie tylko umożliwią rozwój umiejętności programistycznych. To również szansa na stworzenie rozwiązania, które w przyszłości pomoże wielu zwierzętom na znalezienie domu. Aplikacja będzie darmowa i skorzystają z niej schroniska w całej Polsce, a także użytkownicy, którzy pragną zaadoptować pupila – mówi Paweł Janda, szef Mobitouch.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Jak zapowiadają przedstawiciele rzeszowskiej firmy, w programie praktyk znajdzie się miejsce również dla tych, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności w innych specjalizacjach, np. w projektowaniu graficznym, zarządzaniu projektami, czy marketingu online. 

Rekrutacja do praktyk już trwa. Od aplikujących programistów oczekuje się podstawowej wiedzy w takich technologiach jak: .NET, React.js oraz Flutter, a także – i przede wszystkim – chęci do nauki. Mogą aplikować także osoby, które chcą się rozwijać w innych obszarach branży IT. Program startuje na początku sierpnia, liczba miejsc jest ograniczona.

Szczegóły programu praktyk mLAB, a także formularz zgłoszeniowy jest na stronie mlab.mobitouch.net.

(pl)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama