rynek-rzeszow
Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News

Na ok. 28 mln zł opiewa łączny koszt 96 projektów zgłoszonych do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2019. Trwa ich analiza.

Projekty do RBO 2019 można było zgłaszać od 14 marca do 28 marca. Do podziału jest 7,65 mln zł w trzech kategoriach: budowa, modernizacja lub remont infrastruktury miejskiej (4 mln zł, wartość jednego zadania nie więcej jak 1 mln zł), budowa, modernizacja lub remont infrastruktury osiedlowej (2,9 mln zł, wartość jednego zadania nie więcej jak 180 tys. zł), działania o charakterze prospołecznym, oświatowym, edukacyjnym i kulturalnym (600 tys. zł, wartość jednego zadania nie więcej jak 50 tys. zł).

W puli jest też bonus 150 tys. zł dla najbardziej aktywnego osiedla. Jak nas poinformował Wiesław Buż, przewodniczący komisji ds. RBO, w ciągu dwóch tygodni do RBO 2019 zgłoszono 96 zadań. W kategorii pierwszej jest ich 26 o łącznej kwocie 19,3 mln zł. Do drugiej kategorii zgłoszono 40 projektów. Mają one wartość 6,6 mln zł. W trzeciej kategorii jest 30 zadań o wartości ok. 1,35 mln zł. 

– Większość projektów to tradycyjnie remont ulic, zagospodarowanie skwerów i zieleni oraz budowa miejsc parkingowych. Jest też modernizacja miejskiego schroniska dla zwierząt „Kundelek” – wyjaśnia nam Wiesław Buż. 

Teraz komisja ds. RBO analizuje zgłoszone propozycje i zdecyduje, które z nich zostaną dopuszczone do głosowania. Większość zadań została przyjęta. Kolejne posiedzenie komisji ma się odbyć w najbliższy wtorek 17 kwietnia.  

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Pozostało kilka zadań do analizy i wyjaśnienia. Nie ma trudnych spraw. Na wtorkowym posiedzeniu powinniśmy zakończyć etap weryfikacji i przygotować listę zadań przyjętych do głosowania. Publikacja ma nastąpić do 23 kwietnia. Jestem przekonany, że ten termin zostanie dotrzymany – twierdzi Wiesław Buż. 

Harmonogram RBO 2019 przewiduje, że głosowanie będzie trwało od 23 kwietnia do 22 maja. Zwycięskie projekty poznamy 26 czerwca.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama