Chciał pomóc bliskiemu krewnemu, który uległ wypadkowi. Okazało się, że pieniądze przekazał oszustom. 90-latek z Tarnobrzega mógł stracić prawie 130 tys. zł. W procederze brał udział 14-latek.
Oszuści próbowali wyłudzić pieniądze od 90-latka metodą „na policjanta”. Jeden z nich skontaktował się telefonicznie z seniorem. Przekazał mu, że jego bliski krewny spowodował wypadek drogowy i aby uniknąć jego konsekwencji, niezwłocznie musi przekazać pieniądze osobie poszkodowanej.
Oszustowi udało się przekonać mężczyznę do przekazania gotówki. Chodziło o kwotę 128 200 złotych. 90-latek przekazał je osobie, która zgłosiła się po odbiór pieniędzy. Sprawa została zgłoszona na policję.
Policja wytypowała potencjalnych sprawców
Funkcjonariuszom z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu udało się wytypować prawdopodobnych sprawców. Podejrzewali, że związek oszustwem mogą mieć trzy osoby – 33-letnia kobieta, 34-letni mężczyzna i 14-latek.
W ubiegłym tygodniu cała trójka została zatrzymana. Kobieta i mężczyzna trafili do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, natomiast nastolatek został umieszczony ośrodku wychowawczym. Funkcjonariuszom udało się odzyskać całość wyłudzonej gotówki.
Zarzuty dla podejrzanych o oszustwo
Podejrzani o oszustwo “na policjanta” usłyszeli zarzut oszustwa oraz fikcyjnego podawania się za funkcjonariusza publicznego. Nie jest to jednak koniec konsekwencji dla 34-latka. Ten odpowie także za kierowanie pojazdem mechanicznym pomimo sądowego zakazu. Podejrzani w swoich wyjaśnieniach przyznali się do zarzucanych im czynów.
Śledczy zawnioskowali o środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy dla kobiety i mężczyzny. Sprawą nastolatka zajmie się sąd rodzinny.
Zgodnie z kodeksem karnym za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Policja apeluje o ostrożność
„Oszuści wciąż wykorzystują różne metody, aby wyłudzić od seniorów oszczędności życia. Apelujemy do osób starszych o zachowanie ostrożności i nieuleganie presji telefonicznych rozmówców podających się za członków rodziny lub funkcjonariuszy. Przypominamy również, że prawdziwi policjanci nigdy nie proszą o przekazywanie pieniędzy” – możemy przeczytać w policyjnym komunikacie.
(AM)
Czytaj więcej:
Sprzedawali butle do klimatyzacji. W środku był… cement. Zuchwałe oszustwo ujawnione [ZDJĘCIA]
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.





![Groźny pożar na drodze wojewódzkiej. Ciężarówka z żywnością stanęła w płomieniach [ZDJĘCIA] pożar ciężarówki OSP Nawsie](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/02/pozar-ciezarowki-OSP-Nawsie-218x150.jpg)












![Szpital MSWiA w Rzeszowie z inwestycją za miliony. Liczba zabiegów większa o 2 tys. rocznie [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/mswia-szpital-endoskopia12-218x150.jpg)

















![Piękna zima i trudne warunki w Bieszczadach. Straż Graniczna i GOPR ćwiczyli na nartach [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/02/strazgraniczna-gopr-zima2026-bieszczady-218x150.jpg)
![Zamek w Łańcucie otwiera sezon. Możecie już podziwiać turystyczną perełkę Podkarpacia [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/zamek-lancut-zima1-218x150.jpg)








