Zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Mielcu

Blisko 550 krzaków konopi indyjskich oraz 9 kg suszu roślinnego zabezpieczyli mieleccy policjanci. Właścicielem narkotyków był 31-letni mieszkaniec gminy Radomyśl Wielki. Mężczyzna został aresztowany na dwa miesiące.

Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową na terenie powiatu mieleckiego zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Radomyśl Wielki w wieku 23 i 31 lat.

– W domu 31-latka policjanci zabezpieczyli 449 krzaków konopi indyjskich i 9 kg suszu roślinnego. Krzewy konopi rosły między drzewkami na jego ogrodzie – relacjonuje Urszula Chmura z policji w Mielcu.

Funkcjonariusze przedstawili 31-latkowi zarzut posiadania i uprawy znacznej ilości konopi oraz przetwarzania narkotyku. Natomiast 23-latek usłyszał zarzut pomocnictwa przy popełnieniu przestępstwa.

– Podczas przesłuchania obaj mężczyźni tłumaczyli się, że nie byli świadomi tego, że popełniają przestępstwo. Jak twierdzili, konopie to dla nich wyrób spożywczy, medyczny i przemysłowy – dodaje Chmura. 

Na wniosek prokuratury, 31-latek został tymczasowo aresztowany na dwa miesiące, młodszy mężczyzna jest objęty policyjnym dozorem.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama