Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Dobra wiadomość dla przedsiębiorców z Podkarpacia. Ci, którzy starają się o pożyczki z Funduszu Pożyczkowego Lubelskiej Fundacji Rozwoju w Rzeszowie, mogą z tych pieniędzy w 100 procentach sfinansować zakup nieruchomości. 

Jak informowaliśmy w grudniu 2017 roku, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w porozumieniu z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, przyjmuje wnioski o unijne pożyczki dla podkarpackich przedsiębiorców.

Pożyczki są niezwykle atrakcyjne. Ich oprocentowane w skali roku wynosi tylko 1,85. Pożyczkę trzeba spłacić w ciągu pięciu lat. Jeden przedsiębiorca może złożyć w LFR dwa wnioski, co pozwala na uzyskanie dwukrotności maksymalnej kwoty pożyczki. 

Pieniądze na pożyczki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Do tej pory polskie instytucje odpowiedzialne za wdrażanie programów stały na stanowisku obowiązywania limitu na zakup nieruchomości w wysokości 10 proc. wartości przedsięwzięcia. W praktyce uniemożliwiało to często właścicielom firm sfinansowanie kupna nieruchomości z pożyczki.

W ostatnich dniach to się zmieniło, ponieważ Komisja Europejska zgodziła się na to, by mikro, małe i średnie podkarpackie firmy, które starają się o pożyczki, mogły je przeznaczać nawet w 100 procentach na zakup nieruchomości. 

Korzystne dla podkarpackich przedsiębiorców stanowisko KE to efekt zaangażowania Instytucji Zarządzającej RPO Województwa Podkarpackiego. LFR przewiduje, że przedsiębiorcy zyskają większość stabilność, szczególnie ci, którzy planują zakup lokali użytkowych lub innych nieruchomości z unijnej pożyczki. 

Dla kogo i na co?

Po pożyczki mogą ubiegać się podkarpackie firmy, które potrzebują pieniędzy do dalszego rozwoju. Za otrzymane pieniądze można sfinansować zakup m.in. lokali użytkowych lub innych nieruchomości, maszyn i urządzeń, samochodów dostawczych, busów, sprzętu specjalistycznego lub oprogramowania IT.

Pieniądze z pożyczek można także przeznaczyć na środki obrotowe związane z rozwojem przedsiębiorstwa, jak np. zakup towarów, wprowadzenie nowego produktu na rynek lub inwestycje, które zwiększą skalę ich działalności, np. otwarcie nowej lokalizacji firmy.

Zgodnie z naszą misją wspierania firm MŚP, do każdego wniosku podchodzimy indywidualnie oraz bezpłatnie pomagamy przedsiębiorcom przy jego wypełnieniumówi Marek Nowak, dyrektor regionalny Funduszu Pożyczkowego LFR w Rzeszowie.

Preferencyjne oprocentowanie i 0 zł prowizji

Nie tylko sama decyzja, ale i preferencyjne oprocentowanie (1,85) oraz brak prowizji dadzą możliwość rozwoju firm. Oprocentowanie jest znacznie niższe od tego, które obowiązuje na zasadach rynkowych. LFR twierdzi, że brak opłat i prowizji przy udzielaniu pożyczek obniży koszty prowadzenia firmy i zwiększy jej konkurencyjność na rynku. 

Kolejnym atutem unijnych pożyczek jest karencja w spłacie – maksymalnie do 6 miesięcy, czyli pożyczkę można spłacać dopiero po pół roku od otrzymania pieniędzy.

Duże zainteresowanie przedsiębiorców 

Dotychczas do LFR zgłosiło się ponad 200 przedsiębiorców z całego Podkarpacia, którzy są zainteresowani pozyskaniem pożyczki. Reprezentują oni różne branże: produkcyjne, transportowe, budowlane, gastronomiczne, usługowe i IT.

– Dostrzegamy bardzo duże zainteresowanie preferencyjnymi pożyczkami, dlatego warto zgłosić się do nas jak najszybciej, aby te najbliższe inwestycje realizować już z preferencyjnym wsparciem Unii Europejskiej. Uruchomiliśmy specjalny numer telefonu informacyjny – 17 853 59 17 – dla przedsiębiorców z Podkarpacia. Zainteresowani mogą zasięgnąć informacji, jak przystępnie i sprawnie uzyskać taką pożyczkędodaje Marek Nowak z LFR.

Gdzie po pożyczkę?

W Rzeszowie udzielaniem pożyczek zajmuje się wspomniany Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju. Informacje można uzyskać także w Punktach Obsługi Klienta Funduszu w ośmiu miastach regionu – lista adresów biur dostępna jest na stronie www.biznespozyczka.eu/strona,rzeszow

Fundusz Pożyczkowy LFR działa na rynku od 2001 roku, swoim zasięgiem obejmuje obszar województw lubelskiego i podkarpackiego. 

Szansa na rozwój

Doradcy Pożyczkowi Funduszu LFR bezpłatnie pomagają przedsiębiorcom wypełnić wniosek
o uzyskanie pożyczki. Wniosek jest rozpatrywany indywidualnie, przy uwzględnieniu specyfiki branży, w której działa przedsiębiorca. Sprawdzana jest kondycja finansowa firmy i przyjmowane zabezpieczenie będące gwarancję spłaty pożyczki.

Niskooprocentowane pożyczki unijne na rozwój podkarpackich firm to doskonałe uzupełnienie oferty finansowania szczególnie dla najmniejszych firm. 

Wypełniamy lukę systemową pomagając także tym, którzy nie mają szans na kredyt bankowy. Pożyczki kierowane są do wszystkich firm, niezależnie od formy prawnej, czy sposobu rozliczania z fiskusem. Doceniamy również zapał młodych przedsiębiorców, którzy nie mają jeszcze wyników w postaci księgowego dochodu, ale za to mają ciekawy pomysł i racjonalny, przemyślany plan jego wdrożeniazaznacza Marek Nowak.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama