Fot.: materiały prasowe Warner Bros Polska / Na zdjęciu: kadr z filmu "Diuna"
Reklama

Długo wyczekiwana premiera filmu „Diuna” w reżyserii Denisa Villeneuve’a, Babski Wieczór z Kaliną Jędrusik i seans w ciemno na Helloween. Tak zapowiada się październik w kinie Zorza.

„Diuna” to ekranizacja bestsellerowej powieści Franka Herberta z 1965 roku. Pierwotnie film w reżyserii Denisa Villeneuve’a, autora m.in. „Nowego Początku” i „Blade Runner 2049”, miał mieć premierę w 2020 roku. Kalendarz zmieniła jednak pandemia.

Ostatecznie film trafi na ekrany polskich kin w piątek, 22 października. Zagra go m.in. rzeszowska Zorza. W dniu premiery – o godz. 12:20 i 21:00. 

„Diuna” opowiada historię niezwykłej, pełnej przygód i emocji podróży Paula Atrydy (w tej roli Timothee Chalamet).

Aby uratować rodzinę i rodaków, Paul wyrusza na planetę, na której wybucha zażarty konflikt o dostęp do niewystępującej nigdzie indziej i najcenniejszej ze znanych substancji. 

„Bo we mnie jest seks”

Także w piątek kino Zorza pokaże przedpremierowo film „Bo we mnie jest seks” o pierwszej seksbombie PRL-u i polskiej Marilyn Monroe – Kalinie Jędrusik.

– To historia blasków, cieni, wzlotów i upadków jej zawrotnej kariery. A wydarzeniom z życia Jędrusik towarzyszy atmosfera szalonej zabawy środowiska ówczesnej śmietanki towarzyskiej – słyszymy w Zorzy. 

„Bo we mnie…” to seans Babskiego Wieczoru. Początek o godz. 19:00. Bilety: 17 zł. 

– W holu kina na panie czekać będą atrakcje, pokazy kosmetyczne i degustacja win – zapowiadają organizatorzy wydarzenia.  

Niespodzianka na Halloween

W czwartek, 28 października, o godz. 19:00 kino Zorza wyświetli z kolei „seans w ciemno”. Tym razem z okazji Halloween. 

– Cała zabawa polega na tym, że tytuł filmu widzowie poznają dopiero na sali kinowej. Wcześniej wszystko będzie owiane tajemnicą – zapowiada kino.

Tych, którzy chcą poszukać wskazówek, Zorza zaprasza na swój profil na Facebooku.

– Sięgamy po nowości, klasyki, tytuły spoza nurtu głównego, a nawet takie, które nigdy w naszym kinie nie były grane – zaznaczają pracownicy kina.

Bilety dostępne w cenie 15 zł.

(taz)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: