Stopklatka z filmu "Moczarowi Mieszkańcy"

Od piątku (5 maja) można odbierać bezpłatne wejściówki na dwa premierowe filmy „Brat Bronisław z Dębowca” i „Moczarowi Mieszkańcy”, których pokazy odbędą się 11 maja w Rzeszowie.

Film „Brat Bronisław z Dębowca” (2016) powstał przy wsparciu samorządu podkarpackiego w ramach programu „Podkarpacka Kronika Filmowa”. To biograficzna opowieść o skromnym zakonniku z Dębowca Bracie Bronisławie Glancu.

– Film jest próbą udokumentowania najważniejszych wydarzeń z jego życia, które dokonały się na przestrzeni 60 lat w jednym z najważniejszych miejsc kultu maryjnego na Podkarpaciu – poinformowała Marta Kraus z Podkarpackiej Kroniki Filmowej.  

Film  zrealizowano we współpracy ze Zgromadzeniem Księży Misjonarzy Saletynów i Parafią Rzymskokatolicką w Dębowcu. W części fabularyzowanej „Brata Bronisława z Dębowca” zobaczymy rzeszowskich aktorów teatralnych, m.in. Kamila Dobrowolskiego.

„Moczarowi Mieszkańcy” (2016) to  kolei opowieść  o ludziach pokornych, których los nie oszczędzał i przywiódł u kresu ziemskiej wędrówki w głębokie Bieszczady. To obraz egzystencji człowieka zamkniętego, nie tyle w murach instytucji, co w świadomości i niepamięci społecznej.

– Tu życie dopełnia się i cichutko gaśnie w niedostępnym dla naszych marzeń i oczekiwań miejscu – wyjaśnia Kraus. Film zrealizowano we współpracy z Domem Pomocy Społecznej w Moczarach.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Obie produkcje są dziełem twórców Karpackiej Grupy Filmowej – reżysera, Rafała Gużkowskiego, oraz autora zdjęć, Łukasza Grudysza.

Pokaz filmów z udziałem twórców i bohaterów obu produkcji, odbędzie się w czwartek 11 maja br. o godz. 18:00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie przy ul. Okrzei 7.  

Wstęp na premiery jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązują zaproszenia. Zainteresowani widzowie mogą je odbierać od najbliższego piątku (5 maja) w kasie WDK w Rzeszowie.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama