Reklama

W niedzielny wieczór w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie odbyła się premiera nowego hejnału Rzeszowa autorstwa światowej sławy jazzmana Tomasza Stańki. Filharmonia pękała w szwach.

Premiera hejnału „Na cztery strony świata” odbyła się podczas uroczystości 662. rocznicy lokacji Rzeszowa. Hejnał trwa 2,5 minuty, jest czterokrotnym powtórzeniem melodii.

Mieszkańcy Rzeszowa po raz pierwszy hejnał usłyszą w najbliższy poniedziałek. Będzie puszczany z ratuszowych głośników siedem razy w ciągu doby co trzy godziny. Po raz pierwszy o godz. 6:00.

Tomasz Stańko podczas niedzielnej uroczystości wystąpił z recitalem. Odbył się także koncert Agi Zaryan z zespołem Jazz Trio.

662. rocznica lokacji Rzeszowa była też okazją do wręczenia Tytułu „Zasłużony dla Miasta Rzeszowa” prof. dr. hab. Janowi Stankiewiczowi, matematykowi i wykładowcy Politechniki Rzeszowskiej.

Relacja i zdjęcia z całej uroczystości TUTAJ. Tymczasem posłuchajcie, jak brzmi nowy hejnał Rzeszowa. Jak on powstawał, pisaliśmy TUTAJ.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ:

2 KOMENTARZE

  1. Hejnał to nie szlagier muzyki popularnej z list przeboju radiowej trójki. Hejnał to sygnał muzyczny i bliżej mu do sygnału dzwiękowego… klaksonu, dzwonka w telefonie. Hejnał czemu innemu służy. Ma powiadamiać a nie był „taneczny” . A ten Stańki genialny. Na 3 Maja będzie sie efektownie prezentował

Comments are closed.