Zdjęcie: Materiały Podkarpackiej Komisji Filmowej
Reklama

Premierowy pokaz filmu „Jesteśmy razem”, który powstał w naszym regionie, odbędzie się w Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiar Holokaustu. 

Podkarpacka Komisja Filmowa, Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie oraz BM Production zapraszają na premierę filmu „Jesteśmy razem” w reżyserii Pauliny Ibek.

Jednorazowy pokaz odbędzie się w sieci – na facebookowym profilu PKF. Zaplanowano go na 27 stycznia na godz. 19:00. Tego dnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiar Holokaustu. 

„Jesteśmy razem” opowiada o niewielkiej już rzeszowskiej wspólnocie byłych więźniów hitlerowskich obozów koncentracyjnych, która – aby zachować pamięć o swojej tragicznej historii – chce odrestaurować pomnik Pamięci Ofiar Hitlerowskich Obozów Zagłady i Obozów Koncentracyjnych na Cmentarzu Komunalnym w Rzeszowie.

W filmie występują m.in. Stanisława Imiołek, była więźniarka obozów w Pustkowie, Ravensbrucku i Oranienburgu, prezes Okręgu Rzeszowskiego Polskiego Związku Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych, a także Halina Lewicka, żona Józefa Lewickiego, byłego więźnia obozów w Pustkowie, Sachsenhausen
i Oranienburgu, członek zarządu Okręgu Rzeszowskiego Polskiego Związku Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych.

To kolejny już film zrealizowany przez BM Production w naszym regionie. W ubiegłym roku powstał na Podkarpaciu film „W pięknym Pustkowie koło Dębicy…”, także w reżyserii Pauliny Ibek.

Obraz przedstawia nieznaną szerzej historię obozów pracy przymusowej w Pustkowie. Opowiadają o niej byli więźniowie. Produkcja otrzymała nominację do ogólnopolskiego konkursu „Audycja Historyczna Roku”, który organizuje Instytut Pamięci Narodowej.

Oprac. (cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: