Prezydent Rzeszowa wyróżnił 28 budynków wyremontowanych w 2019 roku [FOTO]

Właścicieli i zarządców 28 budynków, w tym 17 zabytkowych, wyróżnił prezydent Tadeusz Ferenc za wykonane prace remontowe. Bo dbają o piękno Rzeszowa.

 

Wyróżnienia przyznawane przez prezydenta Tadeusza Ferenca są wyrazem szacunku i wdzięczności za wkład w rozwój Rzeszowa i dbałość o jego piękno. 

– Dzięki zaangażowaniu prywatnych inwestorów, parafii oraz instytucji zarządzających nieruchomościami w zabytkowym centrum Rzeszowa odnowiono od 2003 roku prawie 900 elewacji – twierdzi Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Za 2019 rok prezydent przyznał wyróżnienia właścicielom i zarządcom 28 budynków. Wśród odnowionych obiektów są zabytkowy dom parafialny przy ul. ks. Jałowego 37, apteka przy ul. Szopena 2 i zabytkowe kamienie przy ul. Jagiellońskiej 3, ul. Reformackiej 1 i ul. Króla Kazimierza 20. Pełną listę wyróżnionych można zobaczyć – TUTAJ

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Program Poprawy Estetyki Miasta Rzeszowa realizowany jest od 2002 roku. Jego celem jest zachęcenie właścicieli i zarządców do wykonywania prac remontowych, dzięki którym Rzeszów zyska na atrakcyjności.

Oprac. (cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama