Zdjęcie: Urząd Miasta w Gdańsku
Reklama

Lekarzom nie udało się uratować życia Pawła Adamowicza. Kondolencje dla rodziny i bliskich prezydenta Gdańska składają m.in. władze województwa podkarpackiego. 

Paweł Adamowicz zmarł w gdańskim szpitalu w poniedziałek po południu. Lekarze walczyli o życie prezydenta Gdańska po tym, jak w niedzielny wieczór podczas 27. Finału WOŚP w Gdańsku został nożem zaatakowany przez 27-letniego mężczyznę.

W poniedziałek kondolencje dla najbliższych śp. Pawła Adamowicza wystosował Władysław Ortyl, marszałek podkarpacki, wraz z całym zarządem województwa podkarpackiego. 

“Z niedowierzaniem, wielkim smutkiem i bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Rodzinie, bliskim, współpracownikom oraz mieszkańcom Gdańska składamy wyrazy głębokiego współczucia” – czytamy w kondolencjach. 

“To bolesne doświadczenie i żadne słowa nie są w stanie ukoić ogromnego bólu po stracie – zwłaszcza tak nagłej, niespodziewanej i niezrozumiałej. Łączymy się w modlitwie z tymi, dla których Paweł Adamowicz był ważny, wierząc, że nasze prośby przyniosą wsparcie i dodadzą siły” – czytamy w dalszej części kondolencji. 

“Tragedia, do jakiej doszło, nie powinna się nigdy wydarzyć. Nie godzimy się na taką agresję, na takie bestialstwo. Ludzkie życie jest największą, najcenniejszą wartością” – zaznaczono. 

Władze Podkarpacia dodały, że Paweł Adamowicz był doświadczonym samorządowcem, “całe swoje życie poświęcił sprawom Małej Ojczyzny”. “Gdańsk stracił człowieka, który wiele zrobił dla miasta i jeszcze wiele mógł zrobić” – napisały władze naszego województwa. 

Paweł Adamowicz miał 53 lata. Prezydentem Gdańska był od 1998 roku. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

20 KOMENTARZE

 1. Zniszczyli wszystko. Rozkradli. Sprzedali – za bezcen. Zniszczyli człowieka, podzielili ludzi na lepszych i gorszych na tych 500+ i na tych gorszych. Oddali władzę pewnemu ojcu i dyktatorom. Doprowadzili ludzkość do skrajności. A teraz noszą baranie skóry, umywają ręce i udają Greka. Dopięli swego, zniszczyli naród! … zabili … 🙁

 2. I zapewne na pewnym portalu społecznościowym masz wstawione zdjęcie, ze popierasz Jurka, i zapewne na innym forum napisałeś ze jesteś ZA aby było mniej jadu. Dowód, podaj skan, ksero, lik, zdjęcie tego, że to Jurek winny! Jak łatwio oceniać i kopiować oceny 🙁

 3. Z doniesień medialnych wyszło że finał Wielkiej Orkiestry na gdańskim rynku zgłoszono nie jako imprezę masową! Organuzator celowo chciał zaoszczędzić na ochronie bo po zgłoszeniu impry jako masowej do zabezpieczenia musiałby wynająć więcej ochroniarzy.

  Zaoszczędził kosztem bezpieczeństwa! I jest to co jest. A teraz robi cyrk w mediach z odejściem i krzyczy “dziki kraj”? Sam OSZCZĘDZIŁ na bezpieczeństwie.

 4. Jurek ma pełne portki i boi się konsekwencji. Dlaczego? Jak ustalono w Gdańsku żeby zaoszczędzić na ilości ochroniarzy nie zgłoszono imprezy jako imprezy masowej!

  To przez oczczędności ten do którego należało zabezpieczenue imprezy nue zrobił tego a za to jest już 2 lata. Tu prawnik pokazał film z którego wynika że wtargnięcie na scenę miało już miejsce na innej imprezie tego samego organizatora i mimo to nie wyciągnięto lekcji. Nie powinno być świętych krów tylko gość powinien odpowiedzieć za zaniedbania które doprowadziły do tragedii.

 5. Prawnik jesteś taki sam jak te hieny. Jak możesz wypisywac takie bzdury. Co ktokolwiek moze zrobić kiedy nagle i niespodziewanie umysłowo chory recydywista wbija komuś nóż? To mogło sie stać wszedzie i każdemu nawet tobie, kiedy szedłeś wczoraj do koscioła. Jak możesz pisać o winie organizatorów. To jest dramat i porażka systemu resocjalizacji, więziennictwa i sądownictwa a własciwie całego wymiaru sprawiedliwosci, który takich ludzi wypuszcza na wolność. Szanowny Panie Prezydencie dlaczego mamy ich utrzymywać? Dlaczego nie ma kary bardziej bolesnej niż kara śmierci dla ewidentnych zwyrodnialców? Zarządzanie Państwem Polskim to pijarowy dramat. Na każdym kroku tragedie z powodu zamiatania pod dywan wszystkiego co sie da i tego co nie wygodne dla władzy. Escperoomy bez nadzoru, zwyrodnialcy na wolności, albo tragedie na słowacji bo sie pościgać chcieli… Władzo…. Ile jeszcze? Na co jeszcze pozwolisz?

 6. Jurek, nie rezygnuj, to będzie woda na młyn. Już jest, ze się wycofałeś bo ktoś napisał iż to organizator miał zapewnić bezpieczeństwo. 26 lat było OK, od 3 lat jest nagonka, na Ciebie, Twoją rodzinę, na fundację. Nie jesteście niczemu winni, Wy wywiązaliście się w 100%. Nie daj Im satysfakcji. Zawinili ci co dziś spać nie powinni, ci którym sumienie nie pozwoli żyć! Dlaczego ludzie głupieją? bo im sumienie nie da żyć jeśli popełnili kiedyś jakiś błąd. Głowa nie wytrzyma. Zobaczycie co się będzie działo, winni polegną! sami się zabiją!

 7. “Dziwny jest ten świat,
  gdzie jeszcze wciąż
  mieści się wiele zła.
  I dziwne jest to,
  że od tylu lat
  człowiekiem gardzi człowiek.”
  Jakie to prawdziwe 🙁

 8. Nasza córka po godzinie 19-tej jechała dziś 14.01.19 autobusem nr 19 z Pl.Wolności w kierunku Krakowskiej, pozdrawiamy chrząkającego jegomościa, który zauważył worek WOŚP i powiedział, że nie może siedzieć koło niej bo jest dzieckiem szatana. To, że Ci odpyskowała bardzo nas cieszy – nasza krew ]:)
  Gratuluję pani, która biła jej brawo i pochwaliła odpowiedź.

 9. I co z tego ze sie nie godzicie? … Co to zmieni? Nic. Kondolencje dla rodziny i bliskich. Tragiczna śmierć, i Ogromny smutek bo ktoś wypuścił debila i recydywistę z więzienia. Kto? Dlaczego mam go teraz utrzymywać? Podobna sytuacja i smierć młodego chłopaka też niedawno miała miejsce. Były więzień bestialsko skatował młodego chłopaka pod sklepem. To co dzieje sie z Polską i polakami to straszne. Ta śmierć to również symbol tego co umarło w polakach. Co mineło bezpowrotnie. Olbrzymia strata i ból po odejsciu Pawła ale i również z powodu Jurka, symbolu czynienia dobra i pomagania. JUREK pomimo tego co się stało nie powinieneś rezygnować. Nie zawiedź tych, którzy nadal są z Tobą… Czyli Prawie cała Polska, która zebrała olbrzymią kwotę z Twojego powodu. Wielu Polaków wrzucając do puszek pieniądze widzi właśnie Ciebie… I to olbrzymie dzieło, które dokonałeś.

 10. Ograbilimnie z dzieciństwa, miałem 11 lat kiedy Orkiestra startowała. 9 razy byłem wolontariuszem. Dziś moje dziecko jechało z dodatkowych zajęć z centrum, z workiem WOŚP, wczoraj stał i kwestował, dla idei, dka pomocy bi tak go wychowujemy. Dziś został opluty i nazwany dzieciem szatana, bo miał worek WOŚP. Macie swój rząd. Macie to dobro. Tą dyktaturę. Jest mi przykro, łzy same popłynęły. To już nie będzie ta sama Polska.

 11. Wystarczy tej hipokryzji! Nie godzicie się ale Pawłowicz i jej podobnych tolerujecie. Nie macie honoru. Sami nakręciliście tę spirale nienawiści, a teraz wielce oburzeni… Dobrzy ludzie nie są w PiS.

 12. Nie godzicie się, ale wasz koleś w TVP szczuje na WOŚP od pierwszego dnia urzędowania. Dla jednych to sygnał do hejtu w sieci, a inny łapie za nóż.

 13. Gdzie była policja? Za sceną! Gdzie było ABW? Ile czekali świadkowie na scenie czekali na ich przybycie? szli qrwa z targu!
  Ktoś na nich wydał wyrok! i na prezydenta i na Owsiaka! To gra polityczna!
  Nam już nie będzie dane poznać kto :/
  Nożownik nie przyznaje się do winy, czekam dnia kiedy powie, że został opłacony. Sumienie mu nie da żyć!

 14. Dlaczego Owsik zrezygnował? Bo to ucieczka do przodu. To organizator powinien zapewnić bezpieczeństwo impezy którą organizuje. Nie zdziwiłbym się gdyby i on dostał zarzuty. Pewnie niewielu wie że identyczna napaść człowieka który wtargnął na scenę miała już miejsce na innej imprezie Owsika Woodstok. Wtedy też ochrona nie popisała się i został zaatakowany Miecugow

  https://www.youtube.com/watch?v=MgcbK8FoTLM&t=23s

  Woodstok i nie zapewnił bezpieczeństwa teraz Wielka Orkiestra i IDENTYCZNE KADRY na scenie.

 15. “Nie godzimy się na taką agresję, na takie bestialstwo.”

  Myślę, że sam poszkodowany p. Adamowicz również się nie godził na takie zachowania. Na wiele się to jednak nie zdało.

Comments are closed.