Kilkadziesiąt tysięcy złotych kredytu próbowali wyłudzić w jednym z rzeszowskich banków trzej mężczyźni. Zostali zatrzymani przez policjantów.

Informacje o tym, że jeden z banków w Rzeszowie może paść ofiarą oszustwa uzyskali funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą rzeszowskiej komendy. Policjanci dowiedzieli się, że oszuści będą chcieli zaciągnąć kredyt na kilkadziesiąt tysięcy złotych na podstawie sfałszowanych dokumentów.

W środę funkcjonariusze zatrzymali przed bankiem dwóch mężczyzn, gdy przyszli po odbiór decyzji kredytowej. To 22-letni mieszkaniec gminy Głogów Małopolski i 41-letni mieszkaniec Rzeszowa.

Policjanci ustalili, że w próbę wyłudzenia kredytu zamieszany był również 26-letni mieszkaniec Rzeszowa. On został zatrzymany kilka godzin później.

Funkcjonariusze ustalili, że inspiratorami oszustwa byli 41-latek, właściciel firmy i 26-latek, który zajmuje się pośrednictwem kredytowym. Obaj przygotowali nierzetelne dokumenty o zatrudnieniu, zarobkach, odprowadzanych składkach.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Sfałszowane dokumenty, które miały duże znaczenie dla uzyskania kredytu, wystawiono na 22-latka, ale podpisał je pośrednik. Najmłodszy mężczyzna miał kredyt uzyskać na siebie, a potem pieniądze przekazać właścicielowi firmy. Policjanci nie dopuścili do oszustwa.

Funkcjonariusze przedstawili zatrzymanym mężczyznom zarzuty usiłowania oszustwa i usiłowania wyłudzenia kredytu. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama