Policjanci próbują uratować 27-letniego mężczyznę, który grozi, że skoczy z wieżowca na ulicy Podwisłocze w Rzeszowie. 

O zdarzeniu, do którego doszło w niedzielę obok przychodzi Asklepios, poinformował nas pan Dominik, Czytelnik Rzeszów News. „Ktoś chce skoczyć. Na miejscu są dwa zastępy straży pożarnej, karetka, policja. Akcja trwa już trzy godziny” – napisał pan Dominik. 

Bartosz Wilk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie potwierdza, że policja tuż przed godz. 9:00 dostała informacje o próbie samobójczej w Rzeszowie.

– 27-letni mieszkaniec Rzeszowa zamknął się w suszarni na 11. piętrze wieżowca i zagroził, że wyskoczy. Na razie nie ma informacji, że mężczyzna podszedł do okna. Na miejscu są policyjni negocjatorzy – mówił Rzeszów News Bartosz Wilk. 

– Zabezpieczamy miejsce zdarzenia. Są dwa samochody: gaśniczy i z drabiną. Rozłożony został również skokochron. W akcji bierze udział pięciu strażaków – dodawał Marcin Betleja, rzecznik podkarpackiej straży pożarnej.  

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Około godz. 15:00 strażacy wrócili do bazy, ale akcja policji wciąż trwa. – Policjanci są w kontakcie z mężczyzną – powiedział nam po południu Bartosz Wilk z KWP.

AKTUALIZACJA: Ok. godz. 17:45 akcja policjantów została zakończona. 27-latek oddał się w ręce funkcjonariuszy. Więcej TUTAJ

Zdjęcie: Pan Robert / Czytelnik Rzeszów News

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama