Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

Co się stało z przenośną toaletą na parkingu przy hali Podpromie? – pyta Czytelnik Rzeszów News. Kiedy będzie obiecana łazienka na Lisiej Górze? 

Toaleta, nawet ta przenośna typu “Toi Toi” na terenach rekreacyjnych, np. rzeszowskich bulwarach, jest nieoceniona. Gdy jej brakuje, jest problem. Tym razem chodzi o przenośną toaletę, która stała na parkingu przy hali Podpromie. Na jej brak zwrócił uwagę Rafał, Czytelnik Rzeszów News.

“Toaleta była bardzo użyteczna dla kierowców, taksówkarzy, instruktorów czy spacerowiczów. Z nieznanych przyczyn ją zabrano i jest problem. Dużo osób “załatwia się” w rejonie rzeki” – pisze Rafał.

Problem jest też w rejonie Lisiej Góry. Tam, co prawda są dwie przenośne toalety – jedna bliżej mostku, druga tuż przy grillu, ale brakuje tam miejsca, gdzie można umyć ręce pod bieżącą wodą i przewinąć dziecko.

Na ten problem, co jakiś czas, gdy rozpoczyna się sezon wakacyjny, zwracają uwagę szczególnie rodzice. Nie ma się co dziwić, w rejonie Lisiej Góry jest plac zabaw, przy ładnej pogodzie zawsze oblegany przez najmłodszych mieszkańców. Miasto już kiedyś obiecało, że zrobi na Lisiej Górze taką łazienkę, jak na bulwarach w rejonie sklepu Lidl, ale temat ucichł.

Jaki mają więc teraz miejscy urzędnicy “toaletowy” plan? Jeśli chodzi o przenośną toaletę, ta na swoje miejsce ma wrócić już w środę. – Toaleta była uszkodzona i przeciekała. Trzeba było ją wymienić – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Jeśli chodzi o łazienkę na Lisiej Górze, tu temat jest bardziej skomplikowany. Owszem, miasto przymierzało się do budowy toalety w tym miejscu, ale okazało się, że budynki, w których dziś jest wypożyczalnia kajaków, nie da się zaadoptować do tego celu.

– Budowa nowej toalety jest zbyt droga, dlatego zapadła decyzja, aby na Lisiej Górze postawić łazienkę kontenerową z dwiema kabinami, która będzie miała dostęp do bieżącej wody i zostanie podłączona do kanalizacji – zapowiada Maciej Chłodnicki.

Toaleta ma być postawiona już w przyszłym roku.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: