Zdjęcie: Pixabay
Reklama

W odniesieniu do artykułu poruszającego problem z wodą dostarczaną przez „Eko Strug” Tyczyn, pragnę poinformować, że na terenie dzielnicy Budziwój (część południowa obsługiwana przez „Eko Strug”) również w tym roku występowały problemy z dostarczaniem wody. Na szczęście w ostatnim czasie nie można narzekać.

Gwałtownie postępująca zabudowa sprawia, że wodociągi budowane 25 lat temu i nie modernizowane do dziś są po prostu niewystarczające. Jak mnie poinformowano w przedsiębiorstwie „Eko Strug”, tylko dla samej dzielnicy Budziwój (część południowa) w 2018 r. wydano ok. 800 warunków technicznych na przyłączenie do wody!!!

Brak inwestycji w ostatnich latach, zmiany klimatu, brak deszczu i gwałtownie postępująca zabudowa doprowadziły do podobnej sytuacji w Tyczynie i okolicach, o czym Państwo informujecie czytelników Rzeszów News.

Mało kto wie, że „Eko Strug” pozostaje od wielu lat w konflikcie z MPWiK Rzeszów. Sieć wodociągowa MPWiK na terenie Budziwoja (część północna) w żaden sposób nie jest połączona z siecią „Eko Strugu” i w przypadku braku wody nie ma możliwości zasilenia sieci „Eko Strugu”. Próby budowy sieci wodociągowej o dużej średnicy z ujęcia w Zwięczycy, jakie czyni od kilku lat MPWiK, spełzają na niczym.

Może zaistniała sytuacja sprawi że osoby odpowiedzialne zaczną myśleć perspektywicznie i wyciągną wnioski na przyszłość. A póki co, oszczędzajmy wodę, bo mamy jej mało.

Czytelnik Rzeszów News

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: