Zdjęcie: Pixabay
Reklama

U proboszcza parafii pw. Dobrego Pasterza w podrzeszowskiej Nowej Wsi (gmina Trzebownisko) wykryto zakażenie koronawirusem. Ksiądz utrzymuje, że nie miał bliskiego kontaktu z parafianami. 

– Co się dzieje w parafii w Nowej Wsi? W piątek proboszcz został zabrany przez karetkę pogotowia, której personel ubrany był w skafandry ochronne. Czy w kościele pojawił się COVID-19? – pytał nas w weekend zaniepokojony Czytelnik. 

– Proboszcz parafii pw. Dobrego Pasterza w Nowej Wsi koło Trzebowniska jest zakażony koronawirusem – potwierdza Jaromir Ślączka, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie. – W piątek został przewieziony do szpitala. Aktualnie jest hospitalizowany – dodaje.

Jak usłyszeliśmy od szefa sanepidu, ksiądz poczuł się źle już wcześniej i wtedy też postanowił się odizolować. A ponieważ w parafii pracował sam, zastąpił go ksiądz wyznaczony przez kurię. 

– Proboszcz utrzymuje, że w ostatnich dniach nie miał bliskiego kontaktu z parafianami. Mimo to ustalamy osoby, które uczestniczyły w mszach odprawianych przez zakażonego księdza, i które otrzymywały od niego sakramenty – informuje Jaromir Ślączka.

– Na razie nikogo nie obejmujemy kwarantanną ani nadzorem, ale apelujemy o obserwowanie swojego stanu zdrowia. 

Kościół i plebania zostały zdezynfekowane i działają normalnie. Proboszcza nadal zastępuje ksiądz z zewnątrz. W poniedziałek przed południem próbowaliśmy się skontaktować z kancelarią parafii. Niestety, bezskutecznie.

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ: