Mieszkańcy bloków przy ulicy Lubelskiej na osiedlu Bella Dolina w Rzeszowie zaniepokojeni podejrzanymi mężczyznami, którzy od kilku dni kręcą się wokół mieszkań. Próbują do nich wchodzić. 

Nieznane osoby w ostatnich dniach, w godzinach wieczornych, były widziane przy blokach nr 91, 93, 101 i 103. W piątek (18 listopada), około godz. 18:00, potem między 21:00 a 22:00, dzwoniły domofonami.

– Osoby te świeciły w kamerę domofonu, aby zasłonić obraz. Gdy kogoś wiedzieli, od razu się chowali lub uciekali do klatki, jeśli drzwi były otwarte. Policja przyjechała, ale nikogo nie spisała, nie może też sprawdzić kamer, bo nie doszło przestępstwa – mówią mieszkańcy. 

Złodzieje badają teren? 

Identyczna sytuacja powtórzyła się w sobotę wieczorem, 19 listopada. Po osiedlu Bella Dolina jeździł biały van, zatrzymywał się przed blokami. W samochodzie było co najmniej dwóch mężczyzn, mieli na sobie bluzy z napisem: „Ochrona”, próbowali wchodzić do klatek.

– Nasze osiedle nie jest zamknięte, nie ma ochrony – przekazują nam mieszkańcy, którzy uważają, że wieczorne „wizyty” nieznanych mężczyzn na osiedlu są próbą rozpoznania terenu przed ewentualnymi włamaniami do mieszkań. 

– Policja nie jest skuteczna, zareaguje, jeśli ktoś się włamie – twierdzi inny mieszkaniec ulicy Lubelskiej. – Coraz częściej widać podejrzanych ludzi, dzwoniących do mieszkań, plątających się po korytarzach – mówią kolejni lokatorzy. 

W jednym z bloków (nr 93) zostały zniszczone drzwi wejściowe klatki, co widać na załączonych zdjęciach, jakie otrzymaliśmy od mieszkańców. Widać na nich także zakapturzonego mężczyznę, który stoi przed klatką. 

– Informujemy o tym policję, ale bez skutku. Była jeden patrol, może dwa, i to wszystko. Pomóżcie! Ostatnio w okolicy było włamanie, nie chcemy być kolejnymi poszkodowanymi – proszą nas mieszkańcy osiedla Bella Dolina. 

Zdjęcia: materiały mieszkańców 

 

Policja: dwa zgłoszenia 

Anna Klee-Bylica z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, potwierdza, że w sobotę policja otrzymała dwa zgłoszenia od mieszkańców. Pierwsze było ok. godz. 21:00. Ktoś zgłosił, że w zaparkowanym samochodzie siedzą mężczyźni i obserwują okolice. 

– Patrol sprawdził teren i klatki schodowe. Nie ujawniono ani samochodów, ani mężczyzn. W drugim zgłoszeniu, ok. 22:30, nieznany mężczyzna dobijał się do drzwi zgłaszającej. Oddalił się przed przybyciem patrolu – przekazuje nam Anna Klee-Bylica.

Twierdzi, że policjanci po obu interwencjach sporządzili notatki, porozmawiali z mieszkańcami i poinformowali ich, by zgłaszali kolejne takie niepokojące widoki na osiedlu, jeżeli będą się one powtarzały.

– Policja powinna częściej patrolować nasze osiedle – proszą mieszkańcy Bella Dolina. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama