Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Potwierdzają się informacje Rzeszów News. Wojciech Przybyło stracił stanowisko szefa rzeszowskiej prokuratury w związku z wyrokiem wobec lekarza Jacka H. 

O odwołaniu Wojciecha Przybyło z funkcji szefa Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów poinformowaliśmy w poniedziałek, 31 stycznia. Do prokuratury przyszedł faks, że Przybyło przestaje kierować miejską jednostką. Faks przyszedł z Prokuratury Krajowej, decyzję w tej sprawie podjął sam prokurator generalny Zbigniew Ziobro. 

We wtorek Prokuratura Krajowa potwierdziła nasze informacje, że odwołanie Wojciecha Przybyło ma ścisły związek z wyrokiem, jaki w styczniu zapadł w Sądzie Rejonowym w Rzeszowie wobec lekarza Jacka H. Lekarz został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata za spowodowanie wypadku, w którym zginął 27-letni Andrzej Lutak. 

– Prokurator generalny odwołał prokuratora rejonowego dla miasta Rzeszów w związku z nieprawidłowościami stwierdzonymi w postępowaniu przeciwko Jackowi H. – przekazała nam Prokuratura Krajowa. Jakie to nieprawidłowości? – To są nasze wewnętrzne analizy, o szczegółach nie będziemy mówić – stwierdza Łukasz Łapczyński, rzecznik PK. 

W związku z tą sprawą, nie tylko Wojciech Przybyło stracił stanowisko. Na polecenie prokuratora generalnego odwołany został również Paweł Winiarz z funkcji kierownika działu śledztw w rzeszowskiej prokuraturze.  

Na pewno Zbigniewowi Ziobrze nie spodobało się, że to właśnie prokurator Paweł Winiarz, który posadził Jacka H. na ławie oskarżonych, zażądał dla niego kary więzienia w zawieszeniu. I do takiego wniosku przychylił się sąd, co nie podoba się rodzinie zmarłego 27-latka. PK także uważa, że wyrok wobec lekarza jest „rażąco łagodny”

Rzeszowska prokuratura ma złożyć apelację od styczniowego wyroku i w kolejnym procesie – jeśli do niego dojdzie – ma zażądać dla lekarza kary bezwzględnego więzienia. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama