Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Rzeszowa bardzo duże środki finansowe zostały zwiększone na promocję miasta. Wśród korzystających z tych dodatkowych pieniędzy znalazł się rzeszowski sport.

W czasie sesji była mowa, że skorzysta w ten sposób rzeszowski żużel. Rzeczywiście, jest to bardzo popularna dyscyplina sportowa, o czym świadczą chociażby tłumy kibiców podczas zawodów żużlowych.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Inną dyscypliną, niezwykle popularną w naszym mieście, jest siatkówka. Podczas meczów Asseco Resovii hala na Podpromiu dosłownie pęka w szwach. Zaś kibicowanie rzeszowskiej publiczności może stanowić wzór do naśladowania dla całego kraju. Również podczas sesji Rady Miasta była mowa o siatkarzach, w porządku obrad był bowiem punkt dotyczący Asseco Resovii. A właśnie startuje nowy sezon rozgrywek siatkarskich – dzisiaj w Lidze Mistrzów pokonaliśmy szwajcarską drużynę 3-0.

Żużel i męska siatkówka to dwie dyscypliny sportu, gdzie rzeszowskie zespoły znajdują się w najwyższej klasie rozgrywkowej, a jednocześnie gdzie publiczność kibicująca bezpośrednio sportowym zawodom liczona jest w tysiącach. Do tego dochodzi wielotysięczna publiczność przed ekranami telewizorów. Zatem pieniądze przekazane tym klubom na promocję zwracają się wielokrotnie.

Reklama