Promocyjny pociąg na Słowację. Pasażerowie oburzeni [FOTO]

W potwornym ścisku jechali pasażerowie pociągiem promocyjnym z Rzeszowa do słowackiej miejscowości Medzilaborce. Wiele osób nie weszło do pociągu.

 

Pociąg wyruszył w sobotę o godz. 6:30. Przewozy Regionalne podstawiły szynobus, który miał 135 miejsc siedzących i 165 stojących. Już w Rzeszowie wszystkie miejsca siedzące były zajęte i większość miejsc stojących. Niektórzy postanowili w podróż zabrać rowery.

Wiele osób już w Rzeszowie zrezygnowało z jazdy, która trwała pięć godzin. – Nie po to kupowałem bilet, żeby stać tak długo – mówili pasażerowie. Wiele osób przyszło z dziećmi.

– Jak to możliwe, że Przewozy Regionalne sprzedawały bilety, wiedząc, jakie jest zainteresowanie. Dlaczego nikt wstrzymał sprzedaży? Nie byłoby wtedy rozczarowania – dodawali pasażerowie.

Z każdą kolejną stacją ścisk w szynobusie był coraz większy, wiele osób była zmuszona rezygnować z podróży. Na stacjach stało po kilkadziesiąt osób. Odchodziły z kwitkiem i na „pamiątkę” robiły zdjęcia zapchanego do granic możliwości szynobusu.

O tym, co się działo środku, napisał do nas także pan Kamil, Czytelnik Rzeszów News, któremu udało się wsiąść do szynobusu.

„Przewozy Regionalne uruchomiły pociąg specjalny z Rzeszowa przez Jasło, Krosno, Sanok do Łupkowa a dziś aż do Medzilaborce. Wielkiej reklamie i promocji, do wzięcia uczestnictwa w tym kursie, chyba jak zwykle… towarzyszy porażka. Oblegany skład elektryczny, który już od Rzeszowa był przeładowany, a już w Jaśle,  czara goryczy się przelała.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Osoby stoją upchane jak przysłowiowe szprotki, ludzie z rowerami wcale nie wsiedli. Przed nami 2/3 jazdy, zobaczymy, co za cyrk będzie w Krośnie i Sanoku, gdy ludzie tam zechcą wejść. Jaki wstyd u Słowaków, gdy tam dojedziemy…” – napisał pan Kamil.

Nasz Czytelnik nie pomylił się. W Krośnie i Sanoku nikt nie był stanie wejść do szynobusu.

Organizatorzy promocyjnego kursu tłumaczą, że szynobus, który podstawiono jest jedynym na Podkarpaciu, który posiada homologację uprawniającą do wykonywania połączeń na Słowację.

Władze Podkarpacia chcą uruchomić stałe połączenia z Rzeszowa do Medzilaborców na przyszłorocznych wakacjach.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama