ProtoLab w Podkarpackim Centrum Innowacji w Rzeszowie już otwarty [FOTO]

Pracownia wirtualnej rzeczywistości, elektroniki, pracownia komputerowa, warsztat narzędziowy – to część ProtoLabu, który w poniedziałek otwarto w Rzeszowie. Mogą z niego za darmo korzystać studenci.

 

ProtoLab znajduje się przy ul. Lenartowicza 4 i jest częścią powstałego w 2018 roku Podkarpackiego Centrum Innowacji. W budynku znajdują się profesjonalne pracownie i warsztaty wyposażone w urządzenia i narzędzia umożliwiające projektowanie i wykonywanie prostych, jak i zaawansowanych prototypów.

– ProtoLab będzie funkcjonować jako miejsce otwarte dla wszelkiego rodzaju pomysłów – mówił w poniedziałek podczas otwarcia Władysław Ortyl, marszałek podkarpacki.

ProtoLab to projekt samorządu podkarpackiego, który powstał we współpracy Komisji Europejskiej, Ministerstwa Rozwoju, Politechniki Rzeszowskiej, Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Kluczem do sukcesu PCI są przedsiębiorstwa i uczelnie z nim współpracujące – podkreśla Jacek Kubrak, prezes PCI. 

ProtoLab w założeniu ma być miejscem, gdzie studenci będą mogli swoje pomysły testować, a potem wcielać w życie. Ze sprzętu, w który wyposażony jest ProtoLab, można korzystać za darmo. Wystarczy się zarejestrować. Szczegółowe informacje znajdziecie na na stronie protolab.pcinn.org.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama