Reklama

Zastanawialiście się kiedyś nad zatrudnieniem prywatnego detektywa? Na ten krok decydują się często osoby podejrzewające zdradę partnera lub firmy weryfikujące działanie konkurencji. Kiedy jednak warto samemu zatroszczyć się o swoje dobro i wykorzystać dostępny na rynku sprzęt szpiegowski?

Postanowiliśmy przybliżyć Wam ten temat w oparciu o asortyment sklepu detektywistycznego Alfatronik. Sprawdźcie więc, kiedy bez problemu sami przeprowadzicie akcję szpiegowską. Prezentujemy też sytuacje, w których warto zdać się na fachowca.

Detektyw – dyskretne działania obserwacyjne

Najczęściej zlecamy komuś pracę wtedy, gdy nie znamy się na zagadnieniu lub nie mamy czasu, by samemu zajmować się daną czynnością. Podobnie jest w przypadku operacji szpiegowskich. Im bardziej pracochłonne jest zajęcie, tym wygodniej będzie je zlecić komuś innemu.

Do działań, które warto przekazać profesjonaliście będzie na przykład prowadzenie obserwacji konkretnej osoby. Najczęściej zleca się takie szpiegowanie wtedy, gdy chodzi o zdradę małżeńską lub brak lojalności w interesach. Zależy nam wtedy przede wszystkim na tym, aby obserwowana osoba się nie zorientowała, że prowadzony jest nadzór jej działań.

Podczas śledzenia wskazane jest, żeby śledzący nie był znajomym. Firma detektywistyczna może zaangażować w tym celu kilka osób, dzięki czemu obserwowany nie nabierze podejrzeń. A tak mogłoby być, gdyby na przykład w ciągu kilku dni natknął się na swojego “opiekuna” w różnych częściach miasta.

Samodzielne nagrywanie zdarzeń i rozmów

A co w sytuacji, kiedy chcemy na przykład nagrać jakiś wykład lub całą konferencję? Wtedy bez problemu możemy sami się tym zająć, zwłaszcza jeśli będziemy brali udział w tym wydarzeniu. Nagranie pomoże nam utrwalić i lepiej zrozumieć prezentowany materiał – tym samym odniesiemy większe korzyści.

Po jaki sprzęt szpiegowski możemy sięgnąć w tej sytuacji? Przydatny będzie na przykład dyktafon w pendrive z redukcją szumów GT-1 za niecałe 400 złotych. Urządzenie to jest wyposażone w bardzo czuły mikrofon – rejestruje rozmowy z około 15 metrów. Wszystkie wykonane nagrania są oznaczone datą i godziną zapisu, co znacznie ułatwia odnajdywanie właściwych plików.

Taki dyktafon może być oczywiście użyty jako zwykły nośnik pamięci. Realistyczny kamuflaż sprawia, że nie musimy obawiać się zdemaskowania. Pendrive może bez obaw być na przykład przypięty do kluczy lub identyfikatora w pracy czy konferencji. Dodatkowo dyktafon możemy wykorzystać do nagrywania działań nielegalnych, na przykład mobbingu w pracy.

Likwidacja podsłuchów i bezpieczeństwo firmy

Informacja i wiedza, to często najcenniejsze zasoby w firmie. Konkurencja często czyha, aby wykraść dane na temat procesów technologicznych, szczegółów negocjacji handlowych. Niekiedy może chodzić o bardzo subtelną wiedzę o kulturze pracy w organizacji, dzięki której udaje się zatrzymać w firmie specjalistów z danej dziedziny.

Jak jednak sprawdzić, czy w budynku nie ma pluskiew? Można wykorzystać profesjonalny wykrywacz zagrożeń ST-031M PIRANHA-M (na zdjęciu) za około 30 tysięcy złotych. Pozwoli on prześwietlić cały budynek oraz sprzęty pod kątem ewentualnego szpiegowanie przez konkurencję.

Nie zawsze jednak taki zakup będzie konieczny. Należy bowiem pamiętać, że sam sprzęt detektywistyczny nie wystarczy. Potrzebne jest jeszcze przeszkolenie pracowników do jego obsługi oraz interpretacji danych. Takie działanie wydaje się być uzasadnione w wielkich korporacjach, które dysponują odpowiednimi środkami na ten cel.

Co mają zrobić mniejsze przedsiębiorstwa? Najlepiej zatrudnić wykwalifikowanego specjalistę – detektywa. Wykona on szczegółowy audyt budynku i wykryje wszystkie zagrożenia. Następnie wystarczy zachować ostrożność – na przykład osoby z zewnątrz wpuszczać tylko do wskazanych pomieszczeń. Szpiedzy konkurencji nie będą mieli wtedy sposobności, by podrzucić jakieś pluskwy.

Profesjonalne szkolenia

Najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług detektywa, gdy działania te wymagają drogiego specjalistycznego sprzętu detektywistycznego, wiedzy z danej dziedziny lub też zajmują wiele czasu. Warto jednak sięgnąć do doświadczenia detektywów i zapisać się na szkolenia przez nich prowadzone. W ten sposób można dowiedzieć się wiele na temat zachowywania zasad bezpieczeństwa w firmie i życiu prywatnym oraz wykorzystaniu gadżetów szpiegowskich.

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: