Firma Skanska w najbliższy poniedziałek rozpoczyna roboty sieciowe związane z przebudową al. Sikorskiego w Rzeszowie. Utrudnienia w ruchu będą już od soboty.

[Not a valid template]

 

Ekipa budowlana na plac budowy weszła pod koniec sierpnia. Zaczęła od prac związanych z inwentaryzacją urządzeń podziemnych i istniejących budynków oraz rozbiórką ogrodzeń do posesji.

Prace teraz wchodzą w kolejny etap. W poniedziałek (12 września) Skanska rozpoczyna roboty sieciowe związane z przełożeniem sieci energetycznej. – Pojawią się utrudnienia dla kierowców na remontowanym odcinku – poinformowała Agnieszka Kotela z firmy Skanska.

W sobotę (10 września) budowlańcy będą przygotowywać tymczasową organizację ruchu pod rozpoczynające się w poniedziałek prace.

– Dlatego już w weekend ruch samochodowy będzie się odbywał po zawężonych pasach ruchu w obu kierunkach. Nasze prace będziemy chcieli zaaranżować w taki sposób, by mieszkańcy mogli bez większych problemów wyjechać i dojechać do swoich posesji – zapewnia Agnieszka Kotela.

Skanska apeluje o ostrożność i uwagę oraz o stosowanie się do tymczasowej organizacji ruchu. Na remontowanym odcinku będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 40 km/h.

Utrudnienia będą na ponad 2-kilometrowym odcinku od ulicy Malowniczej do granic miasta w stronę Tyczyna (do mostku na rzece Strug), który zostanie poszerzony z dwóch do czterech pasów ruchu.

Budowlańcy wybudują nową nawierzchnię, zjazdy i system odwodnienia, pojawią się również zatoki autobusowe, chodniki, ścieżki rowerowe i oświetlenie uliczne. Przebudowana zostanie także infrastruktura podziemna.

Inwestycja będzie kosztowała ponad 20 mln zł, z czego unijne dofinansowanie wynosi 17 mln zł.

Rozbudowa al. Sikorskiego od ulicy Malowniczej do granic miasta w stronę Tyczyna ma trwać do czerwca 2018 r. To trzeci etap rozbudowy jednej z najważniejszych dróg wyjazdowych z Rzeszowa, która wchodzi w skład drogi wojewódzkiej nr 878.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama