Zdjęcie: Ewa Szyfner / Rzeszów News
Reklama

Nie będzie kolejnego przetargu na wybór firmy, która zmodernizuje basen przy ul. Matuszczaka w Rzeszowie. Remont pływalni podrożeje o 5 mln zł. 

Ratusz jeszcze nie rozstrzygnął ostatniego przetargu, do którego zgłosiło się osiem firm. Najniższe oferty, zaczynające się od około 25 mln zł, złożyły: konsorcjum Karpat-Bud i Best Construction, MTM Budownictwo, Inżynieria Rzeszów i Budimex. Oferty są o 5 mln zł wyższe od kwoty, którą miasto planowało wydać na remont basenu. 

– Prezydent podjął decyzję, aby dołożyć do inwestycji brakujące 5 mln zł. Projekt uchwały w tej sprawie trafi na najbliższą sesję Rady Miasta – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. Jeśli radni się zgodzą dołożyć wspomniane 5 mln zł, wówczas pod koniec maja miasto zamierza podpisać umowę z wykonawcą, który złożył najniższą ofertę. 

Brakujące 5 mln zł ma pochodzić z budżetu miasta, ale ratusz liczy, że uda mu się jeszcze zdobyć dodatkowe dofinansowanie. – Będziemy o nie wnioskować w Ministerstwie Sportu – zapowiada Chłodnicki.

Pod koniec kwietnia Marek Ustrobiński, wiceprezydent Rzeszowa, w rozmowie z Rzeszów News, mówił, że jeżeli miasto będzie musiało wydać nie więcej jak 20 mln zł na modernizację pływalni, to prace mogą być “odchudzone”. W tej chwili takiego zagrożenia nie ma, pod warunkiem, że radni zgodzą się dołożyć do inwestycji 5 mln zł. 

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem pływalnia ma zyskać nieckę na 29 metrów długości i 25 m szerokości, o głębokości od 1,8 m do 5, a także saunę, siłownię, pomieszczenia socjalne dla trenerów, fizjoterapii oraz administracyjne.

W planach jest również widownia na minimum 200 osób. Na basenie mają być również zamontowane trampoliny (1 m i 3 m), wieże (5 m, 7,5 m i 10 m) i siedem wież dla sędziów. Nowy basen przy ul. Matuszczaka ma być gotowy w 2019 roku. Od czerwca 2016 roku jest cały czas zamknięty. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.