Zdjęcie: S.T Architekci

Uniwersytet Rzeszowski rozpoczął poszukiwania firmy, która przebuduje główny budynek przy alei Rejtana. Prace budowlane mają potrwać około 1,5 roku. 

Uniwersytet Rzeszowski w środę ogłosił przetarg na przebudowę głównego budynku uczelni (A1) przy al. Rejtana, gdzie jest m.in. biuro rektora. Uczelnia na oferty firm czeka do 29 lipca.

– Jeśli postępowanie rozstrzygniemy za pierwszym razem prawdopodobnie już we wrześniu będą mogły ruszyć pierwsze prace, które potrwają około 1,5 roku – mówi dr Maciej Ulita, rzecznik UR. 

Plan przewiduje przebudowę dwóch auli, mają one przede wszystkim zyskać lepszą akustykę i nowocześniejszy wygląd. Ponadto, zwiększy się także w nich ilość miejsc siedzących.

Aula, w której zwykle odbywa się inauguracja roku akademickiego, po przebudowie będzie miała 332 miejsca i 19 rzędów. Zyska także nowy podwieszany sufit. Mała aula z kolei będzie miała po przebudowie 163 miejsca rozmieszczone w 13 rzędach. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Zostanie także przebudowane skrzydło wschodnie budynku, gdzie jest rektorat. Ponadto, będzie dobudowane dodatkowe piętro, gdzie docelowo znajdzie się biuro rektora. Tam, nad obecnym wejściem głównym, powstanie m.in. nowa Sala Senatu na około 100 osób.

Budynek rektoratu będzie również docieplony oraz zyska nową elewację. Szacowana wartość inwestycji to kilkanaście milionów złotych.

– Zajęcia w budynku A1 będą odbywać się tak jak dotychczas. Z użytkowania zostanie wyłączona tylko przestrzeń, gdzie znajdują się aule i rektorat oraz wejście główne. Do budynku w trakcie remontu będzie można wejść od strony budynku A0 – dodaje dr Ulita. 

Zdjęcie: S.T Architekci

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama