Zdjęcie: Adam Lampart / Urząd Miasta Rzeszowa
Reklama

W najbliższych dniach na przebudowywanym odcinku ul. Warszawskiej rozpocznie się układanie nowej nawierzchni – zapowiada miasto Rzeszów.

Przebudowa ul. Warszawskiej trwa od lata 2022 r. Obejmuje rozbudowę do czterech pasów około kilometrowego odcinka – od wysokości skrzyżowania z ul. Myśliwską do granicy Rzeszowa. Warszawska na całej długości będzie miała po dwa pasy w obu kierunkach. Kierowcy mają też zyskać komfortowy dojazd do węzła autostrady A4 Rzeszów Północ. 

W środę miasto poinformowało, że prace przy konstrukcji nowej części drogi oraz powstającej trasy pieszo-rowerowej są już zaawansowane, a za chwilę na Warszawskiej będą układane warstwy nowej nawierzchni. Przebudową ulicy Warszawskiej zajmuje się Strabag, cała inwestycja pochłonie ponad 33 mln złotych, współfinansuje ją rząd.

Docelowo zostaną też rozbudowane skrzyżowania i drogi prowadzące do Warszawskiej, na skrzyżowaniu z Myśliwską będzie sygnalizacja, rozbudowane będą też ulice: Myśliwska, Łowiecka i Bażantowa. Powstaną chodniki, ścieżka pieszo-rowerowa, Strabag przebuduje  zatoki autobusowe, oświetlenie drogowe i wybuduje kanalizację deszczową.

Sporą część prac już wykonano. – Między innymi korytowanie pod konstrukcję nowej jezdni po lewej stronie wraz ze wzmocnieniem podłoża. Ułożono także warstwy podłoża wraz z podbudową z kruszywa. Ponadto zostały ułożone krawężniki, wykonano korytowanie pod ciąg pieszo-rowerowy – wylicza Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Już zakończono poszarzenie przejazdu kolejowo-drogowego przy Myśliwskiej, przebudowano przepust, zamontowano też urządzenia do sterowania ruchem pociągów. Pod torami powstał przewiert dla kanalizacji deszczowej oraz sygnalizacji. W rejonie przejazdu jest już też oświetlenie drogowe, Strabag ma za sobą również roboty elektryczne. 

Trwa przebudowa sieci teletechnicznej, gazowej, wodociągowej i sanitarnej, od ulicy Miłocińskiej budowany jest chodnik. Przebudowa rzeszowskiego odcinka ulicy Warszawskiej potrwa do końca tego roku. 

Jak podał ratusz, zakończyły się prace na odcinku drogi powiatowej będącej przedłużeniem Warszawskiej. Około 3-kilometrową drogę od granicy Rzeszowa do węzła A4 Rzeszów Północ poszerzono do czterech pasów. Inwestycję Starostwa Powiatowego miasto wsparło kwotą ponad 11 mln, bo część tej drogi przebiega przez osiedle Pogwizdów Nowy.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama